روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
سطح تشعشات آنتن های مخابراتی پایش می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به برخی نگرانی ها درباره تاثیرات احتمالی توسعه آنتن های تلفن های همراه در مناطق شهری از سوی اپراتورهای کشور، تاکید کرد: سطح تشعشات آنتن های مخابراتی بی تی اس(BTS) در شهرهای کشور بصورت مرتب پایش می شود
یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از شهروندان در حال حاضر توسعه آنتن های مخابراتی بی تی اس (BTS) از سوی اپراتورهای همراه در پشت بام های شهری است، دکل هایی که گفته می شود تشعشعات مغناطیسی آن برای سلامتی شهروندان مضر است.
هرچند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بارها تاکید کرده است که برای حفظ سلامت مردم تمامی تجهیزات مخابراتی و رادیویی ورودی از مبادی قانونی را آزمایش ایمنی تشعشعی می کند و اعلام داشته است که میزان تشعشعات تجهیزات رادیویی و الکترومغناطیسی بر بدن انسان در کشورمان بسیار کمتر از حد استاندارد جهانی است، اما هنوز نگرانی هایی در این زمینه ابراز می شود.
نگرانی که دکتر محمدجواد آذری جهرمی نیز تلویحا بر آن صحه گذاشت و در پاسخ به پرسش خبرنگار گروه علمی ایرنا، در خصوص چرایی اینکه سازمان تنظیم و مقررات رادیویی همواره سطح تشعشعات آنتن های بی تی اس را نرمال و غیرخطرناک اعلام می کند، تاکید کرد: ما به هیچ عنوان نگفته ایم که آنتن های مخابراتی بی تی اس خطر ندارد.
وی کارکرد آنتن های بی تی اس در سطح شهر را همچون کارکرد چاقو تعبیر کرد و گفت: به طور حتم درصورتی که از این تجهیزات به صورت صحیح استفاده نشود ممکن است برای سلامتی شهروندان خطرناک باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه، استاندارد سازی سطح تشعشعات آنتن های بی تی اس را به منظور حفظ سلامتی مردم مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت:در حال حاضر طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان تنظیم و مقررات رادیویی، میزان تشعشات آنتن های مخابراتی در سطح کشور بصورت مرتب پایش می شود.
آذری جهرمی تاکید کرد: در حال حاضر هیچگونه گزارشی مبنی بر تخلف از اینکه آنتن ها و تجهیزات مخابراتی در سطح شهرهای کشور مازاد استاندارد تشعشع تولید می کنند، وجود ندارد.
وی همچنین در پاسخ به اینکه وزارت ارتباطات برای جلوگیری از توسعه روز افزون آنتن های بی تی اس با توجه به افزایش سطح تقاضا از سوی اپراتورها در مناطق شهری چه تدابیری اندیشیده است، تجمیع دکل های مخابراتی اپراتورهای همراه را مناسب ترین راهکار برای رفع این مشکل عنوان کرد.
جهرمی با تاکید براینکه پروژه تجمیع آنتن های مخابراتی سه اپراتور اصلی کشور چند وقتی است که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است، به مذاکرات انجام شده با شهرداری ها کل کشور در خصوص عملیاتی کردن این برنامه اشاره کرد و گفت: این عملیات درحال حاضر در برخی شهرها از جمله مشهد و کیش با موفقیت انجام شده است.
وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات در ادامه اظهار داشت: پروژه یکسان سازی آنتن های مخابراتی سه اپراتورها همراه در پایتخت نیز در حال پیشرفت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز