روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
سـرقت از طلافروشی ها با شـگرد اغـفال زنـان

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری یک سارق حرفه ای که از طلافروشی ها سرقت می کرد، گفت: این متهم با اغفال زنان و دخترانی که مشکل اقتصادی داشتند با آنها وارد مغازه شده و پس از سرقت به تنهایی از مغازه فرار می کرد.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند اظهار داشت:چندی پیش یکی از کسبه محدوده شهرری ضمن مراجعه به کلانتری ۱۳۱ عنوان داشت که یک زوج پس از حضور در مغازه طلافروشی اش تعدادی سرویس طلا انتخاب کرده و به بررسی آن‌ها پرداختند، اما در فرصتی که بنده حواسم پرت شد مرد مذکور یکی از سرویس‌های طلا را از روی پیش خوان مغازه سرقت کرده و متواری شد و دختر جوان که حدودا ۲۵ ساله به نظر می‌رسید به من گفت که سرویس را آن مرد ربوده که بلافاصله من نیز از مغازه بیرون دویدم، اما متاسفانه سارق، یک عدد سرویس طلای کامل به ارزش ۲۷ میلیون تومان سرقت کرده بود.
پرونده به همراه دختر جوان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و کارآگاهان پلیس آگاهی، تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند که طی آن مشخص شد، سارق مردی ۴۲ ساله به نام «علیرضا» است، که پیش از این چهار بار به اتهام سرقت به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده است و آخرین بار حدود ۲ ماه پیش از زندان آزاد شده است.
با وجود بلامکان بودن متهم، با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق شدند این متهم را در محدوده تهرانپارس در منزل یکی از بستگانش شناسایی و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه دستگیر کنند.
در جریان تحقیقات مشخص شد که این متهم با خودروی سواری خود در مناطق مختلف شهر تهران پرسه می‌زده و با سوار کردن بانوانی که آن‌ها را ابتدا به عنوان مسافر خودرو سوار می‌کرده، از مشکلات اقتصادی گفتگو می‌کرده و به این صورت زمینه‌های اولیه صحبت با زنان را مهیا می‌کرده است و نهایتا با معرفی خود به عنوان طلافروش مدعی می‌شد که قادر است مشکلات مالی آن‌ها را برطرف کند و به این بهانه از آن‌ها برای سرقت هایش از طلافروشی سوء استفاده می‌کرده است.
متهم در جریان تحقیقات اظهار داشت که بنده پیاده یا سواره برای این که بتوانم از مغازه‌های طلافروشی سرقت کند مجبور بودم تا با خانم‌ها وارد مغازه شوم، برای همین پس از آشنایی با زنان در محدوده بازار و محله‌های دیگر اعتماد آن‌ها را جلب کرده و تحت عنوان این که می‌توانم مشکلات مالی آن‌ها را حل کنم آن‌ها را با خود به طلافروشی می‌بردم تا مالک مغازه به گمان این که ما زن و شوهر هستیم اعتماد کند و پس از بررسی چند سرویس طلا در فرصتی مناسب یک سرویس کامل را برداشته و از مغازه فرار می‌کردم و پس از سرقت طلا‌ها را به خریدار طلاجات مسروقه در یک مغازه طلافروشی در محدوده سرآسیاب می‌فروختم.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: با دستگیری متهم و ثبت اظهاراتش، ماموران این یگان با هماهنگی از سوی مقام قضایی به محل اختفای مالخر اموال مسروقه اعزام و مالخر را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه مذکور ۵۰۰ گرم انواع طلا‌های مسروقه کشف شد.
این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم طی چند ماه گذشته در مناطق مختلف شهر تهران از جمله باغ فیض، شهرری، افسریه و شهر کرج فعالیت داشته، از مالباختگان و خصوصا طلافروشانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند، ضمن حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شکایات خود را مطرح کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز