روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 237
  • 814
  • 1,335,973
سفارت آلمان از توسعه روابط با آذربایجان شرقی حمایت می‌کند

سفیر آلمان در ایران هم در دیدار با استاندار آذربایجانشرقی ضمن ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: از ابتدای مسئولیتم می‌دانستم که یکی از اولین سفرهایم به آذربایجان شرقی و تبریز خواهد بود و علاقه‌مند بودم ظرفیت‌های این استان را از نزدیک ببینم.
میکائیل کلور-برشتولد در خصوص قدمت روابط ایران و آلمان، گفت: نقطه شاخص این روابط، ارتباط صمیمی و منطقی بین تبریز و شهرهای آلمان است و من آن‌چه را که از تلاش و کوشش مردم تبریز در این سفر دیدم با خود به ارمغان خواهم برد.
وی با اشاره به اینکه دولت آلمان سرمایه‌گذاری زیادی برای ایجاد ارتباطات جدید و دوام ارتباطات قدیمی انجام داده است، افزود: خوشحالیم که ایران، آلمان را در مبادلات اقتصادی خود سهیم کرده و آلمان نیز نقش فعال و منعطفی را در روابط با ایران ایفا کرده است.
سفیر آلمان با اشاره به نشست خود با اعضای اتاق بازرگانی تبریز، گفت: در این جلسه پرمحتوا و منطقی، درخصوص زمینه‌های فعالیت در استان آذربایجان شرقی از جمله داروسازی و خودروسازی مذاکره کردیم و به‌عنوان سفارت آلمان آماده‌ایم تا دست‌دردست شما از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.
کلور-برشتولد در ادامه به ساخت دو نیروگاه بزرگ خورشیدی با مشارکت سرمایه‌گذاران آلمانی در ایران اشاره کرد و گفت: پرداختن به انرژی‌های نو در کشوری مثل ایران که ذخایر عظیم سوخت فسیلی را در اختیار دارد تحسین‌برانگیز است و ما در این زمینه می‌توانیم شرکای ایده‌آلی برای همدیگر باشیم.
وی با ابراز مسرت از برقراری پرواز مستقیم بین تبریز و هامبورگ، گفت: مکاتباتی را با دولت آلمان انجام داده‌ایم تا بتوانیم صدور روادید را به یک شرکت خصوصی واگذار کنیم و در صورت تحقق این امر، این شرکت می‌تواند در تبریز هم نمایندگی ایجاد کند که در تسهیل رفت‌وآمد برای فعالان اقتصادی مؤثر خواهد بود.
سفیر آلمان در ایران با بیان اینکه از علاقه‌مندی مردم ایران و آلمان نسبت به یکدیگر خوشحالیم، افزود: این موضوع می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری در بخش گردشگری باشد.
وی در پایان گفت: افتخار دارم که به‌عنوان سفیر آلمان در ایران بتوانم زمینه‌های همکاری مشترک را پیگیری کنم و در این راه قدم‌های مؤثری بردارم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز