روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 583
  • 1,001
  • 1,356,922
سفارت ایران، پشتیبان ارتباطات بین‌المللی تبریز و آلمان

شهردار تبریز در دیدار با سفیر کشورمان در آلمان با اشاره به این‌که نقش تبریز در ارتباطات ایران و آلمان، از دیرباز شاخص و تاثیرگذار بوده است، گفت: جایگاه کنونی تبریز در بخش های عمرانی، قابلیت‌های اقتصادی و حوزه‌های گردشگری، در خدمت تقویت روابط دو کشور است.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در این دیدار، با قدردانی از تلاش‌های سفارت آلمان، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد حضور مستمر تبریز در متن مناسبات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو کشور بوده‌ایم؛ این موضوع، برای رسیدن به ایده‌آل‌های تبریز ۲۰۱۸، همچنان نیازمند پشتیبانی‌های بین‌المللی از طریق سفارت است.
وی با یادآور شدن پیشینه تجاری تبریز در ارتباط با شهرهای مختلف آلمان گفت: فعال‌سازی پرواز تبریز-هامبورگ، حضور گسترده در بازار فرش هامبورگ، شرکت در نمایشگاه گردشگری برلین و حضور تاثیرگذار هیئت‌های آلمانی در تبریز از جمله این موارد بوده که بی‌شک از پیگیری‌های هدفمند سفارت‌ کشورمان در آلمان نشات می‌گیرد.
نجفی از شرکت تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین خبر داد و افزود: شهرداری تبریز با مجموعه‌ای از دستاوردهای ارزنده گردشگری و جاذبه‌های فرهنگی در مهم‌ترین نمایشگاه رویداد گردشگری جهان حضور فعال خواهد داشت.
شهردار تبریز خاطرنشان کرد: نمایشگاه ITB، فرصت ارتباط رو در روی فعالان و سرمایه گذاران گردشگری جهان را با فضای گردشگری تبریز فراهم خواهد ساخت.
علی ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز در این دیدار گفت: سفارت ایران در آلمان، مطابق وظایف دیپلماتیک خود، از ظرفیت‌ شهر مختلف کشور در ارتباط با آلمان پشتیبانی می‌کند.
وی با اشاره به این‌که تبریز از گذشته‌های دور نقش مهمی در ارتباطات بین‌المللی داشته است، اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری ۲۰۱۸، فرصت ارزنده‌ای برای تقویت و تداوم نقش بین‌المللی تبریز خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز