روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
سفارش اینترنتی کتاب درسی منوط به ثبت اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خرید اینترنتی کتاب های درسی پایه اول از ۱۵ تیر ماه آغاز شده،‌ گفت: تا زمانی که اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) ثبت نشود امکان سفارش کتاب وجود ندارد.
لیدا نیک روش اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه خرید اینترنتی کتاب های درسی پایه اول ابتدایی تا ۱۷ شهریور ماه و از طریق سامانه www.irtexbook.ir ادامه دارد، جای نگرانی برای خانواده ها به هیچ وجه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سفارش کتاب های درسی دوره های ابتدایی، پیش دانشگاهی، فنی و حرفه ای و مدارس استعدادهای درخشان صرفا به صورت اینترنتی انجام می شود و روش دیگری برای خرید کتاب نداریم، یادآور شد: دانش آموزان می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی از طریق مدرسه نسبت به ثبت سفارش کتاب درسی خود اقدام کنند.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: کتاب درسی به اندازه کافی چاپ شده و در اول مهر ماه هیچ دانش آموزی در هیچ یک از پایه های تحصیلی بدون کتاب نخواهند بود.
نیک روش در خصوص قیمت کتاب های درسی برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ نیز گفت: تغییر قیمت کتاب ها در متوسطه افزایش چشمگیری نداشته و در دوره ابتدایی نیز پایین تر از نرخ تورم و تنها هفت درصد افزایش داشته و خانواده ها می توانند یک دوره کتاب درسی در پایه اول ابتدایی را با قیمت ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: ذکر این نکته ضروری است که اگر دانش آموزی در هر یک از مقاطع تحصیلی در همان منطقه یا استان خود تغییر مکان دارد، نیازی به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود ندارد و سامانه سناد این تغییرات را لحاظ خواهد کرد و دانش آموز می تواند در آخرین مدرسه ای که ثبت نام خود را قطعی کرده، کتاب های درسی را دریافت کند.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد درسی اضافه کرد: اما دانش آموزی که از یک استان به استان دیگر جابجا میشود، لازم است مجددا به سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را اصلاح کند در غیر این صورت، کتاب درسی به همان مدرسه ای که ابتدا ثبت نام کرده، فرستاده می شود.
نیک روش افزود: خانواده ها می توانند هر نوع مشکل در زمینه توزیع کتاب های درسی و افزایش قیمت بالاتر از پشت جلد کتاب ها را به شماره تلفن های ۸۸۸۲۷۷۷۸ و ۸۸۳۰۵۸۶۰ اطلاع دهند.
ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی پایه های تحصیلی دوم تا ششم ابتدایی، دوره پیش دانشگاهی و شاخه فنی و حرفه ای از ۱۹ فروردین تا ۱۵ خرداد ماه انجام شد و از ۱۵ تیرماه امکان ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان پایه‌های اول ابتدایی، هفتم استعدادهای درخشان، دوم متوسطه، کاردانش و فنی وحرفه ای فراهم شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز