سفر بیش از ۱۶ میلیون نفر در نوروز با حمل و نقل عمومی

آمارهای منتشر از صورت وضعیت و اسناد سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه امسال بیانگر سفر بیش از ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از هموطنان با حمل ونقل عمومی با ناوگان هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی است.
با توجه به صورت وضعیت صادره از پایانه های مسافری در سطح کشور در این مدت، هفت میلیون و ۴۴۵ هزار و ۸۴۴ نفر برای انجام سفرهای نوروزی خود از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استفاده کردند.
همچنین طبق گزارش گزارش وزارت راه وشهرسازی در این ۲۰ روز، ۳۵ هزار و ۹۳۱ نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور انجام شده که در مجموع سه میلیون و ۲۱۲ هزار و ۸۵۸ مسافر با هواپیما در مسیرهای داخلی و بین المللی جابجا شدند.
در حوزه سفرهای دریایی کشور نیز در این مدت سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۳۲ مسافر از بنادر مسافری کشور برای سفر به جزایر مختلف به ویژه جزایر جنوبی از جمله قشم و کیش در آب های کشور تردد کردند.
در مدت یاد شده در مجموع یک میلیون و ۹۳۱ هزار و ۶۵۱ نفر با قطار در مسیرهای مختلف شبکه ریلی بدون با ایمنی کامل سفر خود را انجام دادند.
بررسی آمارهای فوتی سوانح رانندگی نشان می دهد در ۲۰ روز ایام سفرهای نوروزی در ۳۴۰ تصادف فوتی ۴۳۳ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند در حالی که در مقایسه با سال پیش از آن تعداد جانباختگان راه های کشور ۳۹۰ نفر بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از