روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 65
  • 899
  • 1,048,482
سقوط رتبه گردشگری ایــرانی‌ها در ترکیه

شمار گردشگران ایرانی در ترکیه که در ابتدای سال جاری میلادی در رتبه نخست قرار داشت، حالا و بر اساس آمارهای جدید، به رتبه چهارم نزول یافته‌ است.
طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده از سوی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه، این کشور در حد فاصل ژانویه تا پایان اوت ۲۰۱۸ در مجموع میزبان ۲۷ میلیون گردشگر بوده که در مقایسه با آمار مشابه ۲۱ میلیونی سال گذشته میلادی حاکی از رشد ۲۲/۹ درصدی است و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به فراتر از ۴۰ میلیون نفر برسد.
همچنین از لحاظ ملیت کشورهایی که بیشترین توریست را روانه ترکیه می‌کنند، روس‌ها با ۴/۱۸ میلیون گردشگر در رتبه نخست قرار دارند و ۱۵/۵ درصد از کل گردشگران خارجی ورودی به این کشور را به خود اختصاص می‌دهند و پس از آن آلمان با ۲/۹۷ میلیون توریست و بریتانیا با ۱/۵۷ و ایران با ۱/۵۱ میلیون توریست رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
شمار گردشگران ایرانی در ترکیه اخیرا تحت تاثیر افزایش چشمگیر قیمت ارز در ایران کاهش یافته است، این در حالی است که ایران تا پیش از این ماجرا و در چهار ماه نخست سال میلادی با ۸۶۰ هزار توریست، بالاتر از آلمان (۶۷۱ هزار نفر) و روسیه (۶۵۱ هزار نفر) در رتبه اول گردشگران خارجی به ترکیه قرار داشت.
بر اساس گزارش وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه، در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۱۸ ایرانی‌ها به ترتیب با ۱۵۴، ۱۹۶ و ۳۸۷ هزار نفر در رتبه نخست گردشگران خارجی ورودی به ترکیه قرار داشتند اما به تدریج با کاهش سفر ایرانی‌ها به ترکیه، رتبه کمی ایرانی‌ها در میان گردشگران خارجی ترکیه از اول به چهارم نزول پیدا کرده است.
دولت ترکیه هدف جذب ۴۰ میلیون گردشگر و درآمد ۳۲ میلیارد دلاری را برای صنعت گردشگری سال ۲۰۱۸ ترسیم کرده است اما با توجه به آمار وارقام ارائه شد تا پایان سال از این هدف نیز فراتر می‌رود و بنابر اعلام وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه تا سال ۲۰۲۳ هدف جذب ۵۰ میلیون گردشگر و درآمد ۵۰ میلیارد دلاری کسب می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز