روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 696
  • 1,087
  • 1,361,695
سلامت روانی مردم اندازه گیری شود

رییس مجمع سلامت آذربایجان شرقی تاکید کرد: سلامت روانی مردم باید اندازه گیری شود؛ افسردگی و اختلالات روانی به صورت خشونت در رفتار و گفتار آشکار می‌شود و کسی که خود آرامش ندارد، نمی‌تواند به دیگران آرامش دهد.
مجید خدابخش در اولین مجمع سلامت و شورای اداری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: دستورات خداوند در قرآن کریم برای آرامش بشر و تامین سلامت روانی مردم آمده است. گفتار، قلم و قدم کسی که سلامت معنوی نداشته باشد نیز شیطانی می‌شود.
وی افزود: به منظور آگاهی از سلامت روانی افراد، امروزه هوش هیجانی یا EQ و میزان صبر و تحمل افراد را می‌سنجند و حتی مدیران موفق نیز دارای بیشترین هوش هیجانی هستند. خوردگی در روابط انسانی جبران ناپذیر است، از این رو بهتر است نواندیشی، خیرخواهی و بشردوستی را ترویج دهیم.
وی با اشاره به سهم ۲۵ درصدی وزارت بهداشت در تامین سلامت مردم بیان کرد: تغییر سبک زندگی، آپارتمان نشینی و صنعتی شدن، میزان تحرک مردم را پایین آورده است، از این رو باید روش‌های جدیدی را برای تامین سلامتی مردم تعریف کنیم و تنها متولی آن وزارت بهداشت نیست. حذف سبوس گندم و استفاده از مواد افزودنی، به ضرر سلامتی مردم است. بیش از نیمی از مردم بدون توجه به تاریخ انقضای مواد غذایی و محصولات مختلف را مصرف می‌کنند. حتی خودرو هم تاریخ انقضا دارد و توجه همه جانبه به این موارد و آگاهی بخشی راه را برای تامین سلامتی هموار می‌کند.
خدابخش در بخش دیگری از بیاناتش، تبریز را شهر خیران خواند و گفت: به همت خیران نمونه در این شهر، بیمارستان ۲۵۰ تختوابی برای بیماران مبتلا به سرطان و بیمارستان یک هزار تخت خوابی ساخته می‌شود. در بازار کفش تبریز، کفاشی داریم که در هر عید سالی، چند صد جفت کفش به نیازمندان عیدی می‌دهد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از مسیری که شهدا و امام(ره) برای ما ترسیم کردند، خارج نشویم. تمامی دستگاه‌هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم در سلامت و رفاه مردم نقش دارند، با هم‌افزایی در این راستا اقدام کنند.
وی در پایان متذکر شد: اگر در راستای تامین سلامت خودمان اقدام نکنیم، نمی‌توانیم برای سلامتی مردم کاری کنیم. مجمع سلامت برای ما بسیار ارزشمند است و آماده‌ایم تا در راستای راه‌اندازی کانون‌های سلامت محلات و شهرستان‌ها اقدام کنیم.
اولین مجمع سلامت و شورای اداری استان در تالار دانشکده داروسازی تبریز برگزار و در پایان از سند پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر رونمایی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز