روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
سلحشوری: حضور حداقل ۱ زن در کابینه مطالبه جامعه زنان است

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی حضور حداقل یک وزیر زن در کابینه دوازدهم را در راستای کمک به توسعه سیاسی کشور و از مطالبات جامعه زنان دانست.
پروانه سلحشوری در نشست خبری خود اظهار کرد: ما مطالبه‌ای را برای حضور زنان در کابینه مطرح کرده‌ بودیم زیرا معتقدیم یک شرط توسعه سیاسی استفاده از زنان در سطح کلان قدرت است. حضور وزیر زن در کابینه مطالبه من یا فراکسیون زنان نیست؛ بلکه مطالبه جامعه زنان و همچنین پیش نیاز توسعه سیاسی است.
وی افزود: ما معتقدیم زنان توانمندی هستند که می‌توانند در سطح وزارت خدمت کنند و نسبت به حضور زنان در کابینه آینده هم ناامید نیستیم و تلاشمان را خواهیم کرد که حداقل یک وزیر زن داشته باشیم. اگر هم بحث ایراد برخی مراجع به این موضوع است آقای احمدی نژاد در کابینه‌اش وزیر زن گذاشت و مراجع هم مشکل نداشتند. بنابراین نباید این موضوع را گردن دیگری بیندازیم. آقای روحانی حمایت ۵۱ درصد زنان را برای رسیدن به ریاست جمهوری داشته که یکی از مطالبات آنها حضور وزیر زن در کابینه بوده است. ما در مجلس هم ۱۵۷ امضا برای درخواست حضور زنان در کابینه جمع کردیم که آقایان اعم از اصولگرا و اصلاح طلب با ما همراهی کردند و به این موضوع سیاسی نگاه کردند؛ چرا که حضور زنان در کابینه را ضروری می‌دیدند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: آقای روحانی در دیدار جمعی از زنان در ماه رمضان تلویحا گفت که احتمالا وزیر زن نخواهد داشت، اما ما معتقدیم زنان توانمندی هستند که می توانند یک وزارتخانه را اداره کنند. ۴۰ سال از انقلاب گذشته و بسیاری از آقایان هم در این کسوت خوب عمل نکرده‌اند.
آقای روحانی در دیدار جمعی از زنان در ماه رمضان تلویحا گفت که احتمالا وزیر زن نخواهد داشت، اما ما معتقدیم زنان توانمندی هستند که می توانند یک وزارتخانه را اداره کنند. ۴۰ سال از انقلاب گذشته و بسیاری از آقایان هم در این کسوت خوب عمل نکرده‌اند.
رئیس فراکسیون زنان مجلس همچنین در تشریح عملکرد یک ساله این فراکسیون که با حضور ۱۷ زن در مجلس دهم شکل گرفته، اظهار کرد: سال گذشته سال پرمشغله‌ای برای مجلس بود و برنامه ششم توسعه در مجلس مطرح شد و احکام ۳۵ گانه ای که از سوی دولت ارائه شد، با نامه نگاری صورت گرفته با رهبری اضافه شد. در برنامه ششم بحث زنان مورد توجه ما قرار داشت و رئیس مجلس هم در این زمینه همراهی‌های لازم را انجام داد. در کمیسیون تلفیق برنامه ششم چهار زن حضور داشتند که نه تنها در حوزه زنان بلکه در حوزه‌های دیگر کارنامه موفقی داشتند.
سلحشوری با اشاره به شکل گیری ساختار فراکسیون زنان در مجلس دهم اضافه کرد: در ماده ۱۱۶ برنامه ششم موضوع عدالت جنسیتی مطرح شد که نقش کلیدی در ارتقای جایگاه زنان دارد. همچنین ارتقاء جایگاه سازمانی زنان هم مورد توجه قرار گرفت که اگر به خوبی اجرایی شود، مشکل وزیر زن حل خواهد شد. ما معتقدیم در حال حاضر زنان زیادی هستند که می‌توان در سطح وزارت از آنها استفاده کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز