روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 709
  • 841
  • 1,329,442
سلطانی‌فر: ۴ هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان این که چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی و خصوصی‌سازی یکی از اولویت‌های مهم وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم خواهد بود.
کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی میزبان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای بررسی برنامه‌های وی بود.
مسعود سلطانی‌فر با بیان این که در حال حاضر بیش از این که نرخ تورم یا رشد صنعت برای جوانان مهم باشد موفقیت‌های ورزشی اهمیت دارد، گفت: ورزش تاثیرات جدی در ارتقاء غرور ملی و وحدت دارد.
وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با تاکید بر این که متاسفانه در حال حاضر در میادین مهم ورزشی با مسائل فرهنگی دست و پنجه نرم می‌کنیم، افزود: به لحاظ قانون معاونت فرهنگی وزارت ورزش وظایفی در حوزه فرهنگی داشته اما مسوولیت و ابزار مستقیم در این رابطه ندارد و از این جهت باید با هم افزایی پیگیر موضوعات باشد.
وی با تاکید بر این که ما در ستاد سازماندهی جوانان مسوولیت قانونی در قبال جوانان داریم، افزود: در حوزه جوانان اقدام های خوبی انجام شده است و به طور حتم در چهار سال پیش رو نیز انجام خواهد شد.
سلطانی‌فر با بیان این که چهار هزار طرح نیمه تمام در کشور در حوزه ورزش داریم که نیازمند ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هستند، گفت: مشارکت بخش خصوصی و واگذاری طرح‌ها به این بخش اولویت وزارت ورزش است تا به این ترتیب بسیاری از طرح‌ها تکمیل شود.
وی با اشاره به سوال یکی از نمایندگان درباره نبود توازن و امکانات ورزشی در مناطق عشایری، روستایی و مرزی گفت: به طور حتم در دولت دوازدهم با استفاده از منابع به برخی از بی‌عدالتی ها پایان می دهیم و مناطق محروم را بیشتر منتفع می‌کنیم.
سلطانی‌فر با یادآوری انتقاد یکی از نمایندگان درباره کیفیت طرح‌های عمرانی حوزه ورزش تصریح کرد: این موضوع را قبول داریم؛ امیدواریم بتوانیم با نظارت دقیق‌تر این مشکل را برطرف کنیم.
در ادامه این نشست محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این که کیفیت برخی از فضاهای ورزشی در کشور بسیار نازل است، گفت: باید وزارت ورزش در تعامل با کمیسیون عمران مجلس به موضوع کیفیت ساخت و ساز فضاهای ورزشی توجه بیشتری داشته باشد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سهم اندک روستاها از امکانات ورزشی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا جوانان در مناطق محروم بتوانند از حداقل‌های امکانات ورزشی استفاده کنند.
علی یارمحمدی عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه این نشست با بیان این که در بسیاری از استان‌های کشور جمعیت روستایی بیش از جمعیت شهری است، گفت: باید تخصیص امکانات عادلانه باشد زیرا بسیاری از قهرمانان از مناطق محروم موفقیت کسب می‌کنند.
در ادامه این نشست صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی از قهرمانان گفت: باید با ایجاد بانک اطلاعاتی شرایطی را برای استخدام این قهرمانان فراهم کنیم.
قلی الله‌قلی زاده نایب رئیس کمیسیون عمران با تاکید بر ضرورت استفاده از استعدادهای بسیار مردمی که در مناطق محروم ساکن هستند، گفت: امید است با ساخت اماکن ورزشی مرکزی در برخی از روستاها نیروهای توانمند تربیت شده تا برای کشور افتخارآفرینی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز