روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 519
  • 874
  • 1,352,149
سلطانی فر: اقتصادی کردن ورزش برنامه سال ۹۶ وزارت ورزش است

وزیر ورزش و جوانان اقتصادی کردن ورزش را برای تشویق و ترغیب سرمایه گذاران خصوصی برای ورود به این بخش از مهمترین برنامه های این وزارتخانه برای سال آینده اعلام کرده است.
دکترمسعود سلطانی فردر نشست با هیات ها و تشکلهای غیردولتی مازندران در ساری افزود :امروز در کشورهای توسعه یافته جهان با ایجاد ساز و کار مناسب توانستند با اقتصادی کردن ورزش، سرمایه های بخش خصوصی را جذب ورزش کنند.
وی اضافه کرد : با اقتصادی شدن حوزه ورزشی بخش زیادی از مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی در این بخش مرتفع می شود.
وی اضافه کرد : وزارت ورزش و جوانان با شرایط موجود به تنهایی نمی تواند نیازهای ورزشی کشور را در بخش نرم افزاری و سخت افزاری تامین کند و نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی و استفاده از امکانات و تجهیزات موجود ورزشی دستگاه های دولتی و غیر دولتی در استان ها دارد.
وزیر ورزش و جوانان افزود : هم اکنون حدود ۱۱ هزار فضای ورزشی در سطح استانهای کشور زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نیروهای مسلح و ۳۰۰ فضای ورزشی نیز دراختیار مجامع کارگری است.
سلطانی فر اضافه کرد : ما به دنبال انعقاد تفاهم نامه های دوجانبه برای بهره گیری از این امکانات به نفع آحاد مردم جامعه هستیم تا بتوانیم در راستای تامین سلامت عمومی بیشتر موثر باشیم.
وی اظهارداشت : اگر این امکانات نیز در اختیار آحاد مردم جامعه قرار گیرد، بخش زیادی از کمبود امکانات ورزشی در استان ها جبران می شود.
* ۴۰ برابر شدن تشکلهای غیر دولتی ورزشی در دولت تدبیر و امید
وزیر ورزش و جوانان افزود : برنامه دولت تدبیر و امید برای رسیدن به موفقیت در کارها مشارکت مردم در تمام امور از جمله ورزشی است.
سلطانی فراظهارداشت : دولت با افزایش ۴۰ برابری تشکل های غیر دولتی رویکرد خود را برای مشارکت دهی مردم در تمام امور را به اثبات رسانده است و جوانان در این واگذاریها نقش پررنگتری خواهند داشت.
به گفته وی تا قبل از دولت یازدهم ۵۰ تشکل غیر دولتی فعال بود که امروز تعداد این تشکل ها به ۱۵۰۰ تشکل رسید و حدود ۶۰۰ تشکل نیز در نوبت دریافت مجوز قرار دارند.
وی اظهارداشت : تجربه نشان داد که ما نیاز به مشارکت مردم در تمام امور داریم و با ورود مردم مشکلات و کم و کاستی ها کاهش خواهد یافت.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت :که ما برای توسعه ورزشی نیاز به توجه به اقتصاد مقاومتی و بهره گیری بهینه از امکانات و تجهیزات ورزشی در داخل داریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز