روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 365
  • بازدید دیروز: 753
  • کل بازدید ها: 530,209
سمساری: کارفرمایان و کارگران شرکای سازمان تأمین اجتماعی هستند

مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در ششمین همایش تکریم کارفرمایان کارآفرین، از بخشودگی بیش از ۶۵ میلیارد تومان از جرائم کارفرمایان استان خبر داد.
جعفر سمساری در ششمین همایش تکریم کارفرمایان کارآفرین و حامی کارگر که با شعار «اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید و اشتغال» در محل اتاق بازرگانی تبریز برپا شد، برگزاری این همایش را فرصت مغتنمی در جهت تجلیل و قدردانی از نمادهای کارآفرینی و نیز تبیین مفهوم کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی با تکیه بر دانش سازمانی و خرد جمعی دانسته و اذعان داشت بر این باور هستیم که کارگران و کارفرمایان، عناصر اصلی تشکیل دهنده سازمان تأمین اجتماعی هستند .
همکاری و همراهی سه جانبه میان دولت، کارگران و کارفرمایان تنها راه تعالی و افزایش توان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات هر چه مطلوبتر و جامع تر به ذینفعان است.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان با اشاره به جایگاه ویژه کارآفرینی و کارسازی در مبانی فقه اسلامی، تصریح کرد فرهنگ تکریم کار، بایستی در سطح جامعه و بدنه سازمان جلوه نماید.
جعفر سمساری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مبنی بر حمایت از نیروهای مولد جامعه، با اتکا به تعاملات سازنده و اثرگذار با شرکای اجتماعی و استفاده از نیروی بی پایان مردمی اعم از فعالین اقتصادی، کارآفرینان، مبتکران و افراد صاحب مهارت در برنامه های سازمان، اقدامات اساسی را در طی سالهای اخیر انجام داده است، خاطر نشان کرد در جهت بهبود فضای کسب و کار، طی سال ١٣٩۵ بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب طی دو مرحله همگام با سراسر کشور در استان اجرا گردید که در این طرح بالغ بر ٣٧۵٧ درخواست بخشودگی در استان واصل گردیده است و بیش از ۶۵ میلیارد تومان از جرائم حق بیمه کارفرمایان بخشوده شده است.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان با اعلام اینکه بیش از ١٠٣ میلیارد تومان از بابت معافیت حق بیمه سهم کارفرمایان در قالب بند واو ماده ٨٠ قانون برنامه توسعه پنجم کشور به کارفرمایان استان تعلق گرفته است، افزود، تسهیل و تسریع صدور مفاصا حساب جهت تمدید کارت بازرگانی کارفرمایان، تقسیط بلند مدت بدهی کارفرمایان، اجرای ماده ۴٠ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی در جهت تسهیل امور مرتبط با کارگاه های تولیدی، صنعتی و فنی و نیز بازنگری در ضوابط انجام بازرسی از دفاتر قانونی کارگاهها از اقدام دیگر اقدامات مهم سازمان در جهت رونق اشتغال و تولید بوده است.
وی با اشاره به گسترش خدمات غیرحضوری و الکترونیکی در سازمان تأمین اجتماعی در چهار سال گذشته، ارائه خدمات غیرحضوری را اقدامی در جهت افزایش و سهولت دسترسی مخاطبین به خدمات دانسته و افزود در حال حاضر بیش از ٩۵ درصد لیست های حق بیمه به صورت اینترنتی به شعب تأمین اجتماعی استان ارسال می گردد.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان ، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی، صدور برگ پرداخت حق بیمه بیمه شدگان خاص، صدور احکام و فیش حقوقی بازنشستگان و مشاهده سوابق بیمه شدگان را از دیگر خدمات غیرحضوری سازمان معرفی نموده و افزود طی سال جاری طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان و کارت هوشمند سلامت نیز به بسته خدمات غیرحضوری سازمان افزوده خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز