روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 714
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,433
سمن ها می توانند گفتمان حقوق شهروندی را به مطالبه ای جدی و عمومی تبدیل کنند

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی:

سمن ها می توانند گفتمان حقوق شهروندی را به مطالبه ای جدی و عمومی تبدیل کنند

دستیار رییس جمهور درامور حقوق شهروندی با تاکید بر اهمیت و تاثیر گذاری سازمان های مردم نهاد(سمن ها)، گفت: سمن ها می توانند، گفتمان حقوق شهروندی را از دغدغه ای ظاهری و روشنفکر مآبانه خارج کرده و به مطالبه ای جدی و عمومی تبدیل کنند.

 الهام امین زاده در دیدار جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد با بیان اینکه جامعه نیازمند برخورداری از حقوق شهروندی است، اظهارداشت: حقوق شهروندی متعلق و حق همه مردم ایران است و اختصاص به فضاهای روشنفکری ندارد و همه باید تلاش کنیم به مطالبه همگانی تبدیل شده و همه از مزایای آن برخوردار شوند.

وی با اشاره به وجود حدود ۱۱هزار عنوان قانون در کشور و اینکه هیچ شهروند و حقوق دانی نمی تواند ادعا کند که از همه این قوانین آگاهی دارد، گفت: متاسفانه مردم اطلاع کمی از قوانین و حتی حقوق قانونی خود دارند و در این خصوص ارایه آموزش های عمومی در کنار تنقیح قوانین یک موضوع ضروری است.
امین زاده خاطرنشان کرد:سمن ها و سازمان های مردم نهاد می توانند به صورت چهره به چهره، گقتمان حقوق شهروندی را به مردم آموزش دهند. وی افزود: بی تردید با استفاده از ظرفیت و توانمندی سمن ها می توان در اداره امور کشور موفق تر بود و دولت به تقویت و استفاده از ظرفیت سمن ها توجه جدی دارد .
امین زاده تصریح کرد: باید مطالبه و عطش حقوق شهروندی در جامعه و میان آحاد مردم شکل بگیرد و در این راستا بدنبال برنامه ریزی و عمل هستیم واز همراهی و مشارکت سازمان های مردم نهاد در این زمینه استقبال می کنیم.
دراین جلسه نمایندگان تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در سخنان جداگانه ای دغدغه ها، پیشنهادات و سوالات خود را مطرح کردند و دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی نیز در پایان به سوالات آنان پاسخ داد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز