روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 972
  • 948
  • 1,356,310
سناریوی یأجوج و مأجوجی ترامپ برای ایران

«ترامپ دنبال جنگ است. او می‌خواهد چیز‌ها را به هم بریزد. با توجه به اینکه انجیلی‌ها و لیکودی‌ها هسته اصلی حامیان او را تشکیل می‌دهند، او از قبل، در حال اجرای برنامه آخرالزمانی خاورمیانه است و متاسفانه اتفاقات بیشتری در راه است.»
جان ففر، سردبیر وبگاه لوبلاگ، طی یادداشتی در همین وبگاه، به تاثیر اندیشه‌های آخرالزمانی انجیلی و ایده یأجوج و مأجوج بر سیاست خارجی دونالد ترامپ در قبال خاورمیانه پرداخت و نوشت: «ممکن است شما داستان یأجوج و مأجوجِ سال ۲۰۰۳ را به یاد می‌آورید، زمانی که جورج دبیلو بوش در حال برنامه‌ریزی برای حمله به عراق و تاسیس ‘ائتلاف مایل‌ها’ بود. ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه کاملا غیرمتمایل بود. بنابراین، بوش برای شکستن مقاومت شیراک، خود را به آب و آتش زد.»
ففر ادامه داد: «بوش برای کسب رضایت شیراک، به پیشگویی‌های توراتی پیرامون یأجوج و مأجوج اشاره کرد. یأجوج و مأجوج برای برخی از انجیلی‌ها به این معنی بود که در خاورمیانه، آخرالزمان نزدیک می‌شود.»
شیراک برای فهمیدن مقصود بوش، مجبور شد با یک متخصص الهیات، مشورت کند، به شیراک گفته شد که یأجوج، رهبر مأجوج است و مأجوج، دشمن است. جنگ بین یأجوج و مأجوج، اساسا باعث فرا رسیدن آخرالزمان می‌شود. از آنجا که تورات در پیش‌بینی‌هایش دقیق نیست، ماجوج می‌تواند هر چیز یا هر کسی باشد: شیطان، مسلمانان و برای شیراک حتی می‌توانست یک سوفله خوب پخته‌نشده باشد!
با این حال، بوش تفسیر بسیار دقیقتری در ذهن داشت: صدام حسین، یأجوج بود و زمان گرد‌آوری نیرو‌های خیر برای جنگ نهایی بزرگ فرا رسیده است. شیراک که در سال ۲۰۰۹، این ماجرا را تایید کرد، از تعصب دینی بوش غافلگیر شد.
تعدادی از مقامات دولت بوش، از جمله، کورت فولکر، دیپلمات آمریکایی، این مسئله را تکذیب کردند، اما حتی اگر بوش چنین تخیلاتی نداشت، تعداد زیادی از اطرافیان انجیلی او، بر سیاست خارجی‌اش تأثیر می‌گذاشتند.
در خلال سال‌ها، واشینگتن با این توجیه که «خداوند با ما است»، تعداد زیادی مأجوج شناسایی کرده و برای سرنگونی یأجوج‌هایی به همین اندازه، برنامه‌ریزی کرده است.
درواقع، از زمان جان وینتراپ، یکی از رهبران برجسته مهاجرین اروپایی به آمریکای کنونی، نقش محقق ساختن طرح‌های خداوند بر روی زمین، درون مایه سیاست خارجی آمریکا بوده است. این ایده، سنگ بنای استثنایی‌گری آمریکا بوده و عامل مهمی در بیگانه‌هراسی مکرر این کشور است.
با این حال، به کار گیری پیشگویی توراتی در ژئوپولیتیک خاورمیانه امر متأخرتری است.
چاپ کتاب هال لیندسی تحت عنوان «مرحوم کره زمین بزرگ» در سال ۱۹۷۰، پیش‌گویی‌های آخر الزمانی را وارد عرصه عمومی کرد. کتاب لیندسی باعث شد افرادی شبه‌دانشمند در خانه‌هایشان در کتاب مقدس سرنخ‌هایی برای رمزگشایی از معمای سیاست‌های خاورمیانه را جستجو کنند.
لیندسی پیش‌بینی کرده بود که جنگ یأجوج و مأجوج با هجوم شوروی به اسرائیل شروع خواهد شد. ضد مسیح (معادل دجال در فرجام‌شناسی اسلامی) به شکل اروپای متحد ظاهر خواهد شد. یک زمانی در دهه ۱۹۸۰، ظهور مجدد مسیح، همه آن کسانی را که برای رفتن به بهشت انتخاب شده‌اند را به بهشت خواهد برد.
دهه ۱۹۸۰ آمد و تمام شد و جهان به پایان نرسید.
ففر در ادامه با اشاره به تاثیر محافل انجیلی در تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، نوشت: «آن‌ها (انجیلی‌ها) معتقدند که اسرائیل یک نیروی خیر در جهان است و هر کاری که واشینگتن به نفع آن انجام دهد، هم به ایالات متحده و هم به مسیحیت به طور عام کمک می‌کند.»
به گفته ففر از دیدگاه کسانی که به پیش‌گویی‌هایی مشابه پیشگویی‌های لیندسی معتقدند، در خاورمیانه برای یأجوج و مأجوج چندتا کاندیدا وجود دارد. یکی از این‌ها بشار اسد است که افراد مزبور، او را یأجوج می‌دانند.
سوریه کانون رقابت چندین قدرت است. ایران و روسیه از بشار اسد حمایت می‌کنند. ترکیه برای سرکوب کُرد‌های سوریه، به این کشور حمله کرد.
آمریکا، تعداد ناشناسی از نیرو‌های آمریکایی در سوریه دارد. برای چه؟ پاسخ دادن به این پرسش، مأجوج واقعی ترامپ را مشخص می‌کند.
ففر افزود: «ترامپ به اسد اهمیتی نمی‌دهد… . آنچه واقعا ترامپ به آن اهمیت می‌دهد، ایران است. دولت (آمریکا) می‌خواهد در سوریه برای منع ایران از گسترش نفوذش در این کشور، نیروی آمریکایی داشته باشد. اضافه بر این، نشانه‌های متعددی وجود دارد که دولت ترامپ برای تقابل مستقیم با ایران آماده می‌شود. (در این حالت) شما، یک دستورالعمل کامل برای یأجوج و مأجوج خواهید داشت.»
سردبیر لوبلاگ اعلام کرد: «البته، سناریو‌های آخرالزمانی دیگری در خاورمیانه وجود دارند. عربستان و ایران ممکن است مستقیما یا از طریق نایبان‌شان وارد جنگ شوند. اگر توافق هسته‌ای ایران فروبپاشد، اسرائیل ممکن است تصمیم بگیرد مجتمع هسته‌ای ایران را بمباران کند… . اما اگر ترامپ تصمیم بگیرد یک ائتلاف مایل‌های علنی علیه ایران -با حضور اسرائیل و عربستان به عنوان اعضای مؤسس- تاسیس کند و با سازمان‌های تروریستی سنی برای انتقال جنگ به ایران شیعی، برخی توافقات جانبی سری امضا کند، همه این سناریو‌ها با یکدیگر همگرا خواهند شد.»
«برای اهداف ترامپ، اهدافی مانند بسیج پایگاه (اجتماعی) خود و انحراف توجه از شکست‌های سیاستی متعددش، درگیری با ایران، ابعاد واقعی توراتی خواهد داشت. حاکمان دینی ایران در بلندمدت، نسبت به یک ملی‌گرای سکولاری همچون اسد، برای یأجوج بودن، کاندیدای بسیار بهتری هستند.»
ففر در پایان گفت: «ترامپ یک مرد متدین نیست. او نمی‌تواند به درستی از کتاب مقدس نقل‌قول کند و نسبت به هر رئیس جمهور معاصر دیگری، او پرتنش‌ترین رابطه را با کلیسا دارد. توقع نداشته باشید که او در مکالمه‌اش با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، یا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، یأجوج و مأجوج را نقل کند. با این حال، ترامپ دنبال جنگ است. او می‌خواهد چیز‌ها را به هم بریزد. با توجه به اینکه انجیلی‌ها و لیکودی‌ها هسته اصلی حامیان او را تشکیل می‌دهند، او از قبل، در حال اجرای برنامه آخرالزمانی خاورمیانه است و متاسفانه اتفاقات بیشتری در راه است.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز