روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 570
  • 721
  • 1,335,492
سنکوپ، ایست قلبی نیست !

یک متخصص قلب و عروق اظهار کرد: سنکوپ یکی از بیماری‌های سیستم خودکار بدن است که بیمار بعد از افتادن به زمین، سریعاً به هوش می‌آید و بدن فعالیت خود را ادامه می‌دهد.
دکتر فریبرز اکبرزاده، با بیان اینکه سنکوپ همان از حال رفتن به زبان عامیانه است، بیان کرد: سنکوپ از دست رفتن گذرای هوشیاری به علت کاهش فشار خون است و بسیاری از افراد در طول عمر خود پدیده‌ی سنکوپ را بارها تجربه کرده‌اند.
وی ادامه داد: عواملی همچون دیدن خون، دیدن تصادف یا حوادث دردناک، از دست دادن عزیزان که فرد دچار آزردگی خاطر می‌شود و…، مستعد کننده‌ی سنکوپ در بدن هستند. در موارد دیگری هم مانند گرما، ایستادن‌های طولانی، دمای زیاد در حمام، صبح زود بیدار شدن، به یکباره از حالت خواب بلند شدن، سنکوپ اتفاق می‌افتد.
اکبرزاده در خصوص راه‌های پیشگیری از سنکوپ اظهار کرد: این حمله، ممکن است برای همه افراد رخ دهد و هنگام بروز احساسات شدید، فرد باید آرامش خود را حفظ کرده و اقداماتی همچون نشستن و دراز کشیدن، می‌تواند از تشدید این حمله جلوگیری کند.
وی با بیان این‌که بیشترین علت سنکوپ ، مشکل قلب و عروقی است، گفت: در این بیماری، پزشکان قلب و عروق با انجام آزمایش‌هایی از جمله گرفتن نوار قلب و در نهایت انجام یک تست تیلت، سنکوپ را تشخیص داده و با روش‌های درمانی ساده، نسبت به درمان افراد مبتلا به سنکوپ اقدام می‌کنند.
اکبرزاده علت پیشرفت سنکوپ را نادیده گرفتن این بیماری دانست و تأکید کرد: افرادی که تجربه‌ی یک بار حمله سنکوپ را دارند، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنندچرا که با پشت گوش انداختن این موضوع در نهایت، این بیماری باعث ایست قلبی می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز