روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 251
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,463
سنگینی صادرات به واردات در تراز تجاری ایران و ترکیه

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از سنگینی صادرات از ایران به ترکیه نسبت به واردات از این کشور در تراز تجاری دو کشور خبر داد.
با رضا کامی رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه همزمان با سفر اردوغان رئیس جمهور ترکیه به جمهوری اسلامی ایران در گفت و گویی افزود: مطابق آمار رسمی اداره آمار ترکیه، حجم مبادلات اقتصاد ایران و ترکیه تا پایان ماه اوت (مرداد – شهریور) سال ۲۰۱۷ افزون بر هفت میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.
به گفته وی، از این میزان پنج میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار صادرات ایران به ترکیه و ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار نیز سهم واردات جمهوری اسلامی ایران از این کشور بوده است.
رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه با یادآوری هدفگذاری ۳۰ میلیارد دلاری حجم روابط اقتصادی دو کشور، بیان داشت: در سال ۲۰۱۴ میلادی شاهد بیشترین حجم روابط تجاری و اقتصادی دو کشور بودیم که طی آن رقم ۲۲ میلیارد دلاری حاصل شد، اما پس از آن به دلیل تحریم های اقتصادی ایران و رکود نسبی اقتصادی در کشور، شاهد کاهش روابط تجاری با همسایه ترک بودیم.
وی تصریح کرد: با وجود سابقه بسیار خوب سیاسی دو کشور، اما در زمینه اقتصادی دو طرف شناخت مناسبی از پتانسیل ها و ظرفیت های یکدیگر ندارند و نیاز است تا با توسعه روابط دو جانبه و بویژه برپایی نمایشگاه های متعدد، این کاستی جبران شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز