روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
سهم آذربایجان از کابینه دوازدهم – صفر –

دولت دوازدهم در آستانه تشکیل قرار گرفته است . دکتر حسن روحانی با رأی اکثریت ملّت ایران برای دومین بار مسئولیّت خطیر ریاست جمهوری را در این برهه حساس عهده دار گردید و طی روزهای آتی مراسم تنفیذ و تحلیف برگزار خواهد شد.
دولت یازدهم که پس از فراز و نشیبهای متعدد سیاسی ناشی از عملکرد دولت نهم و دهم با شعار “ تدبیر و امید “ توانست پس از اقبال عمومی در انتخابات تشکیل شده و شروع به کار نماید پس از ۴ سال فعالیت و اقدامات مهم و شایسته در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی در داخل و خارج از مرزهای ایران اسلامی ، توانست باردیگر اعتماد عمومی را جلب نماید و آرای اکثریت ملت را نصیب خود ساخته و برای دومین دوره سکّان اداره کشور را بر عهده بگیرد.
اما آنچه در سالهای اخیر مورد انتقاد جدی قرار گرفت و حتی حامیان دولت نیز بر بخش عمده ای از آن صحّه گذاشتند ، ضعف در بخشهایی از کابینه یازدهم بود تا بدانجا که شخص رییس جمهور نیز به مناسبتهای مختلف و بطور مستقیم و غیرمستقیم از این موضوع گله کرده و اکنون در آستانه تشکیل کابینه دوازدهم اخبار موثّق مبنی بر تغییر چند تن از وزراء و معاونین فعلی به گوش میرسد.
اما آنچه در این بین حایز اهمیت است اینکه سبد رأی دکتر حسن روحانی متشکل از آرای آحاد ملت و مناطق مختلف کشور میباشد که به نظر میرسد حضور وزرای قدرتمند و جوان و باانگیزه و مدیر و مدبر که متعلق به استانهای مختلف کشور باشند میتواند جامعیّت و مقبولیّت عمومی کابینه دوازدهم را بیشتر نموده و حس همدلی و همراهی ملّی را بیش از پیش تقویت نماید.
اما ظاهرا در این بین جغرافیای وسیع و استراتژیک آذربایجان که به تعبیر مقام معظم رهبری سر ایران میباشد متاسفانه در کابینه دوازدهم سهمی ندارد !
در این میان طبق گزارشات رسیده، ظاهرا مجمع نمایندگان استان آذربایجانشرقی کاملا در این خصوص منفعل عمل نموده و رایزنی های لازم با شخص رییس جمهور و نزدیکان موثر ایشان انجام نداده اند و اساسا در این حوزه هیچ فعالیت موثری انجام نشده و این انفعال باعث گردیده تا آذربایجان شرقی هیچ سهمی در کابینه نداشته باشد. ضمن اینکه ظاهرا آذربایجان غربی و اردبیل و زنجان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
لذا با عنایت به اهمیت موضوع و ضرورت انتخاب حداقل ۳ تا ۵ نفر از کابینه دوازدهم از میان مدیران خوش نام فعلی و سابق و اسبق آذربایجانشرقی به نظر میرسد مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در اولویت همه برنامه های احتمالی خود ، برای توسعه پایدار منطقه ، سریعا و با وحدت و انسجام نسبت به تشکیل جلسه با شخص رییس جمهور محترم و شروع رایزنی های قوی و تأثیرگذار جهت انجام این مهم اقدام نمایند.
این نکته مهم نباید فراموش شود که آذربایجان شرقی و غربی جزو ۸ استان اول کشور در بیشتری رأی به جناب آقای دکتر حسن روحانی در دور دوم ریاست جمهوری ایشان میباشد و ابعاد مختلف و پیام مهم این انتخاب ، باید از سوی مسئولین و دلسوزان استان و بویژه ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در آذربایجانشرقی به نحو شایسته به ایشان انتقال یابد. انشالله / مسعود برزگر جلالی – مدیرمسئول

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز