روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 160
  • بازدید دیروز: 618
  • کل بازدید ها: 488,985
سهم صفر درصدی ایران از تجارت حلال

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: سهم ایران از تجارت سالانه غذای حلال در جهان نزدیک به صفر است و باید در این حوزه وارد تعامل و تجارت با کشورهای اسلامی شویم. نیره پیروز‌بخت در همایش روز جهانی استاندارد اظهار کرد: علامت استاندارد ملی ایران، موفق به دریافت تایید صلاحیت بین‌المللی شده و هم‌اکنون در ۳۲ کشور جهان قابل‌قبول است که تا پایان آبان سال‌جاری این رقم به ۷۲کشور افزایش خواهد یافت.

 

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه باید در حوزه صنایع حلال وارد تجارت با کشورهای اسلامی شویم، اظهار کرد: سالانه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار، درآمد صنایع غذایی حلال در کشورهای اسلامی است و هم اکنون سهم ایران از این مبلغ نزدیک صفر است. پیروزبخت ادامه داد: بخشی از این مساله به این دلیل بود که تایید علامت استاندارد نداشتیم و حالا با دریافت این تاییدیه مورد قبول کشورها، می‌توانیم وارد این عرصه شویم. رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد به‌عنوان یک سازمان حاکمیتی و فرابخشی و نظارتی در کشور فعالیت دارد، گفت: همه اعتقاد داریم که نظم و قاعده در استاندارد در تامین امنیت حوزه‌های مختلف تولید نهفته است و در همین رابطه طی سه سال گذشته از سوی استاندارد کشور بیش از یک میلیون واحد صنفی مورد نظارت و بازرسی کارشناسان استاندارد ملی قرار گرفتند. به گفته وی، طی این مدت همچنین با هدف ایمن‌سازی و نوسازی، ۲ میلیون و ۵۰۰هزار سیلندر گاز مایع مورد بررسی قرار گرفت. پیروزبخت تصریح کرد: استاندارد ملی ایران طی ۵۶سال عمر خود حدود ۳۰ هزار برنامه تدوین کرده که یازده هزار مورد آن مربوط به سه سال اخیراست. رئیس سازمان ملی استاندارد همچنین گفت: برای حضور در بازارهای جهانی و رقابت با رقبای خود نیاز به استانداردسازی داریم و سازمان ملی استاندارد در همه جوامع نقش اصلی توسعه را برعهده دارد، چراکه استاندارد زیربنای توسعه پایدار است. وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه در بخش صنایع حلال هم موفقیت‌های خوبی به‌دست آمده، افزود: در کشورهای اسلامی در زمینه استاندارد ملی قدم‌های موثری برداشته شده و در بخش صنایع حلال، عضو هیات‌مدیره موسسه استاندارد کشورهای اسلامی هستیم. رئیس سازمان ملی استاندارد بیان کرد: از لحاظ جایگاه داخلی در کشور استاندارد ملی، مسوولیت شورای سیاست‌گذاری فرامین رهبری را در حوزه استانداردسازی برعهده دارد که دبیرخانه آن در سازمان استاندارد مستقر بوده و مسوولیت حراست آن نیز بر عهده وزارت صنعت، معدن وتجارت است. پیروزبخت تصریح کرد: به مناسبت روز جهانی استاندارد پنج واحد تولیدی در کشور موفق به دریافت علامت استاندارد در حوزه حلال شدند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز