روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 726
  • 761
  • 1,333,427
سهم ۱۵۹۷ میلیارد ریالی مددجویان آذربایجان شرقی از اعتبار اشتغال زایی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی سهم کمیته امداد استان از اعتبارات اشتغال زایی در سال جاری را یک‌هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال و سهم بهزیستی استان را ۴۸۷ میلیارد ریال اعلام کرد.
حمید هاشم‌زاده در جلسه کمیته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گفت: تاکنون بیش از ۱۸۶ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته است.
با تأکید بر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب جهت استفاده از اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، گفت: این اعتبارات باید در ایجاد اشتغال پایدار و خوداشتغالی نقش موثری داشته باشد.
حمید هاشم‌زاده بر اهمیت کارگروه‌های شهرستانی اشتغال در نحوه ارائه شاخص‌های لازم برای توزیع اعتبارات تأکید کرد و گفت: ارائه مشاوره‌های کارآفرینی در هدایت اعتبارات اشتغال زایی به جایگاه اصلی خود یعنی اشتغال مولد حائز اهمیت است.
وی، کل اعتبار ابلاغی برای اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد و بهزیستی کشور را ۳۰هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ، ۲۱ هزار میلیارد ریال سهم کمیته امداد و ۹هزار میلیارد ریال سهم بهزیستی است.
وی همچنین از جذب صددرصدی اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی با همکاری بانک‌های عامل در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲برابر و اعتبارات بهزیستی ۳ برابر شده است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان همچنین بر لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با فرمانداران استان در توزیع و هدایت تسهیلات تکلیفی دستگاه‌ها تاکید کرد.
در این جلسه مقرر شد با توجه به پیشنهادهای فرمانداران درخصوص چگونگی هزینه‌کرد اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، این پیشنهادها توسط دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری جمع‌بندی و به وزارت کشور ارسال شود.
توانمندسازی مددجویی از طریق ایجاد اشتغال از رویکردهای اساسی هر ۲ نهاد حمایتی کمتیه امداد و بهزیستی است و این تسهیلات نیز در این راستا پرداخت می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز