روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
سهم ۲ درصدی آذربایجان شرقی از درآمد مالیاتی کشور

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی سهم آذربایجان شرقی از کل درآمدهای مالیاتی کشور را دو درصد خواند و بیان کرد: سهم مالیات های مستقیم در تامین درآمدهای استان ۵۲ درصد و ما بقی مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است.
غلامرضا شریفی، در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تمامی کشورهایی که در اقتصاد حرفی برای گفتن دارند،دارای نظام مالیاتی موفق هستند، اظهار کرد: کشورهای پیشرفته معمولا بیش از ۹۰ درصد هزینه ها را از محل اخذ مالیات تامین می کنند.
وی با اشاره بر اینکه آرزوی خارج شدن از وابستگی به اقتصاد نفتی داریم، اذعان داشت: اقتصاد کشور به دلیل وابستگی به سیستم اقتصاد نفتی و تحریم های موجود آسیب زا شده است و سیستم مدیریت کشور نیاز دارد تا از طریق مالیات، اقتصاد در گردش داشته باشد همچنین این امر آرزوی مقام معظم رهبری است تا روزی با درآمدهای مالیاتی و غیرنفتی، کشور اداره شود.
وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر موضوع اقتصاد از اهمیت خاصی برخوردار است طوری که پیام اول هر سال رهبری با «اقتصاد» آغاز می شود ، گفت: بحث تحقق درآمدهای مالیاتی یکی از ارکان های اقتصاد مقاومتی است.
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی افزود: اگر بتوانیم مالیات را با استفاده از سیستم و ساختار مناسب محقق کنیم به اهداف نظام، در ارتباط با اقتصاد مقاومتی دست خواهیم یافت.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی مالیاتی در کشور و استان ادامه داد: عملکرد سال گذشته ۱۶ هزار اظهارنامه اشخاص حقیقی به صورت الکترونیکی ارسال شده است.
وی سهم آذربایجان شرقی از کل درآمدهای مالیاتی کشور را دو درصد خواند و بیان کرد: سهم مالیات های مستقیم در تامین درآمدهای استان ۵۲ درصد و ما بقی مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است.
وی همچنین پیش بینی درآمدهای مالیاتی مصوب را ۱۸ هزار میلیارد ریال دانست و گفت: که حدود ۱۷ هزار میلیارد ریال آن معادل ۹۳ درصد پیش بینی هامحقق شده بود.
وی تشریح کرد: در سال ۹۶ تنها ۵درصد از ضریب ۹درصدی مالیات بر ارزش افزوده که مالیات ها وصول می شود و ۳ درصد آن عوارض برای شهرداری ها و دهیاری های استان و یک درصد هم برای بخش سلامت محاسبه می شود.
شریفی گفت: دورترین نقطه دهیاری های استان و حتی جاهایی که دهیاری ندارد از سهم ارزش افزوده بهره مند هستند‌‌ و سهم هر ماه تا ۱۵ ماه بعد به حساب دهیاری ها و شهرداری ها واریز می شود.
وی با بیان اینکه نزدیک به ۳۰۵ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است، اظهار کرد: این مبالغ به صورت مستقیم در ارتباط با عمران و آبادی شهرها ایفای نقش می کند که حاکی از اهمیت مالیات در توسعه شهرها و استان ها است.
وی با تاکید بر اینکه باید حق موودیان مالیاتی رعایت و رضایت آنها را جلب کنیم، افزود: خوشبختانه میزان نارضایتی موودیان مالیاتی در وصول درآمدها به حداقل رسیده است و قریب به اتفاق مراجعه کنندگان رضایت لازم را دارند.
وی از آغاز طرح جامع مالیاتی در تمامی شهرستان های آذربایجان شرقی خبر داد و اذعان داشت: تا پایان سال ۹۶ تمامی سیستم مالیاتی باید به صورت الکترونیکی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز