روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 618
  • 761
  • 1,435,015
سه تفویض مهمّ

به همت خانه توسعه آذربایجان هر سه مسئول موثر در توسعه آذربایجان ، گرد هم آمده بودند تا در خصوص بودجه استان و همچنین راهکارهای احتمالی پیشبرد توسعه در استان به شور بنشینند.
هر چند حضور وزیر صمت، نائب رییس اول مجلس ، استاندار آذربایجان شرقی و چند تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حایز اهمیت بود اما وعده وزیر صمت مبنی بر تفویض اختیار خود به استاندار برای پیشبرد امور مربوط به صنایع تبدیلی مس، آلومینا و صنعت خودرو به تبریز از همه خروجی های این جلسه ارزشمند تر بود.
فرصت بی بدیلی که میتواند به تنهایی گره کور اشتغال و کار آفرینی در استان را باز نماید.
رضا رحمانی در این جلسه با اشاره به ظرفیت های طبیعی تبریز و آذربایجان شرقی آمادگی وزارت متبوع خود را برای کمک به عملیاتی کردن طرح های صنایع تبدیلی مس ‌، آلومینا و صنعت خودرو اعلام نموده، گفت: من همه اختیارات خود را در ارتباط با این سه طرح مهم به آقای استاندار تفویض می کنم تا هرچه زودتر این طرح ها عملیاتی شوند.
هرچند این تفویض اختیار به تنهایی به معنای حل همه مسائل و مشکلات استان در این حوزه ها نیست اما با توجه به معضل اساسی بروکراسی بعنوان سد محکمی در برابر توسعه ، به نظر میرسد این تفویض ها می تواند گام مهمی برای پیشرفت استان تلقی گردد، به شرطی که در مجموعه مدیریت استان توان و اراده لازم برای بهره برداری از این ظرفیت وجود داشته باشد.
وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت هم چنین در این جلسه تصریح کرد : در برنامه های راهبری این وزارت ایده تبدیل تبریز به قطب صنعت خودرو و قطب تولید قطعات خودرو در اولویت قرار دارد. البته اشاره رحمانی به امکان توسعه صنایع غذایی استان در کنار نگاه ویژه به صنعت خودروسازی، یقینا حلقه های گم شده پازل توسعه نیافتگی این منطقه هستند که میتواند با اهتمام این جمع شاهد نتایج خوبی بود.
تمرکز بر دو پروژه
گفتنی است در این جلسه ، مسعود پزشکیان با اشاره به محدودیت های مالی دولت پیشنهاد مهمی طرح نمود که به نظر میرسد مبنای منطقی خوبی برای مواجهه با مشکلات استان داشته باشد .
وی پیشنهاد نمود به جای تعدد و پراکندگی پروژه ها و طرح های بعضا کوچک و غیر مفید، همه توان استان بر روی یکی دو پروژه اساسی و مهم متمرکز شود تا بتوانیم نتیجه بگیریم.
وی با دفاع از نگاه دولت برای توسعه آذربایجان شرقی ، با اشار به تخصیص مبلغ ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل خط آهن میانه – تبریز گفت : در سال های اخیر دولت در حد توان خود در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی استان از جمله اعتبارات مترو تبریز و خط آهن میانه – تبریز و نیز اعتبارات حوزه راه اهتمام کرده است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز