روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 379
  • بازدید دیروز: 1,385
  • کل بازدید ها: 763,117
سود تسهیلات بانکی به ۳۹ درصد می رسد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به مسئولان دولتی گفت: اگر شما واقعا ما را به عنوان رزمندگان جبهه اقتصادی می دانید، با ما هم مثل رزمندگان جبهه نظامی برخورد کنید.
سید عبدالوهاب سهل آبادی در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن در هتل کایا لاله پارک تبریز، گفت: هنوز توقعات به حق و قانونی ما از دولت محقق نشده است، علی رغم اینکه سال هاست آن ها را تکرار می کنیم.
وی خطاب به مسئولان دولتی گفت: اگر شما واقعا ما را به عنوان رزمندگان جبهه اقتصادی می دانید، با ما هم مثل رزمندگان جبهه نظامی برخورد کنید.
سهل آبادی اضافه کرد: ما دنبال حمایت صرف دولت نیستیم، به دولت می گوییم وزارت صنعت را به ما اجاره دهید تا ما اداره کنیم. امروز ما صنعت گران کشور با اتفاقات ویژه ای مواجه شده ایم، انتظار ما از دولت درباره نرخ ارز هنوز سر جایش هست، چرا باید نسبت به کالای قاچاق اینگونه گرفتار شویم و قاچاق وقتی دری بسته می شود، از در دیگر وارد می شود.
وی ادامه داد: بارها و بارها گفته ایم تولیدکنندگان نمی گویند ما مالیات نمی دهیم، اما می گویند طریقه وصول مالیات به خصوص در مالیات ارزش افزوده درست نیست.
وقتی تولیدکنندگان محصولات خود را به چک های طویل المدت می فروشند، حق نیست هر سه ماه سازمان امور مالیاتی گریبان ما را بگیرد و وجهی را که قرار است سال آینده دریافت کنیم مالیات را همراه با جریمه اش اخذ کنند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: اگر واقعا قبول دارید تولید می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد، چرا پس یارانه تولید را نمی دهید و افتخار می کنید که جرائم ما را بخشیده اید؟ ما جرمی نکرده ایم که ببخشید، این افتخاری برای شما و منتی برای ما نیست.
سهل آبادی اضافه کرد: یک کارآفرین ترک زبان که ۴۰۰ نفر را سر کار برده بود، این شیرمرد آذربایجانی در زندان فوت کرد و امسال در برج ۱۲ همسر ۷۲ ساله ایشان را با شکایت بانک دستگیر کردند. آیا این رسم برخورد با تولیدکننده است؟
وی گفت: ما کار می کنیم، مالیاتش را هم می دهیم. تسهیلات بانکی را شما می گویید ۱۸ درصد کردیم، اما با جرائم و دیرکردش ۳۹ درصد می شود، این نمی تواند چرخ صنعت کشور را به چرخش درآورد.
این فعال صنعتی گفت: سبد حمایتی که دولت محترم سال گذشته ارائه کرد، بار جدیدی به دوش ما گذاشت و ما را بدهکارتر کرد. کسی که به بانک بدهی داشت، از پس بهره بانکی ۳۹ درصد بر نمی اید.
سهل آبادی در پایان گفت: ما پیشنهادهای خوبی را به مرکز پژوهش های مجلس و دولت دادیم، اما کسی توجه نمی کند. شبکه توزیع باید به کمک بخش تولید بیاید، ما نمی پسندیم کالایی که در ایران تبریز بزرگ تولید می شود از خارج بیاید. شرکت های بزرگ کشور هنوز هم کالاهای مورد نیاز خود را به صورت گسترده از خارج وارد می کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز