روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 731
  • 260
  • 1,440,746
سوله‌های مدیریت بحران همچنان در اختیار تهیه‌کنندگان تلویزیون

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تهران در برابر حوادث کوچک نیز آمادگی ندارد گفت: سوله‌های مدیریت بحران همچنان در اختیار تهیه‌کنندگان تلویزیونی قرار داشته و بازپس‌گیری نشده‌اند.
سلمان خدادادی با انتقاد از اینکه تهران نه تنها آمادگی لازم برای مقابله با حوادث بزرگ را ندارد بلکه از آمادگی برای مقابله با حوادث کوچک نیز برخوردار نیست اظهار داشت: وقتی با بارش باران و برف تهران قفل می‌شود و مدیریت بحران از عهده مدیریت آن برنمی آید چگونه می‌تواند زلزله ۷ ریشتری را مدیریت کند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت بحران هیچ گونه آمادگی در برابر زلزله احتمالی پایتخت را ندارد افزود: متاسفانه سوله‌های مدیریت بحران به تهیه کنندگان صدا و سیما اجاره داده شده و بازپس‌گیری نشده‌اند در صورت وقوع زلزله احتمالی اسکان مردم با مشکل روبه‌رو می‌شود ۸۰ درصد سوله‌های مدیریت بحران شهرستان‌ها ناقص هستند و هنوز تکمیل نشده‌اند به گونه‌ای که چهار سال گذشته اعتباری را به این منظور پیش‌بینی کردند اما هنوز ساخته نشده‌اند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه ساخت برج‌های ۱۵ طبقه در خیابان‌های ۱۲ و کوچه‌های ۶ متری امدادرسانی به حادثه دیدگان را با مشکل روبه‌رو می‌کند تصریح کرد: با تخریب ساختمان‌ها حتی تردد عابران با مشکل روبه‌رو می‌شود و هیچ خودرویی امکان رفت و آمد و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان را ندارد بنابراین تعداد تلفات بسیار زیاد می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها باید با مدیریت بحران همکاری لازم را داشته باشند گفت: رئیس ستاد بحران رئیس جمهور بوده و وزیر کشور در نبود ایشان انجام وظیفه می‌کند.
خدادادی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های تهران فنی نیست تصریح کرد: ۳۰ سال است که تراکم فروشی در پایتخت باب شده و برخی از مشکلات تهران به دلیل عدم رعایت اصول و ضوابط و استانداردسازی در گذشته اتفاق افتاده بنابراین طبیعی است که در زمان بحران امکان امدادرسانی به مردم وجود نداشته باشد و خسارت‌های ناشی از بی‌توجهی به ضوابط شهرسازی به هیچ وجه قابل جبران نخواهد بود.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می‌رود تدابیری اتخاذ شود که بتوان در زمان بحران به مردم خدمات‌رسانی کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه عملیات خاکبرداری پلاسکو ۱۰ روز طول کشید گفت: هر چند مسئولان باید از این حادثه درس عبرت می‌گرفتند اما متاسفانه همچنان بحران‌ها مورد غفلت قرار می‌گیرند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز