روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
سونامی سرطان در آذربایجان شرقی واقعیت ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: سونامی سرطان واقعیت ندارد تعداد افراد مبتلا به بیماری سرطان در مقایسه با ۵ سال گذشته رو به افزایش است و علت عمده این مسئله توانمندی سیستم سلامت بوده که با بیماریابی افراد مبتلا به سرطان را شناسایی می‌کند.
محمدحسین صومی در جلسه بررسی مسائل حوزه بهداشت و درمان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بهداشت، درمان غذا و دارو عموماً از خدمات حوزه سلامت از آن‌ها یاد می‌شود، اظهار داشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی سلامت مردم و جامعه است ولی اکثراً هم متصدی است یعنی هر اتفاقی که حوزه سلامت آذربایجان شرقی رخ می‌دهد بنده مسئول هستم و باید جوابگو باشم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در طول زمان بیماری‌های انسان و نیازهای تفاوت پیدا می‌کنند اگر به دوران قبل از انقلاب نگاه کنیم به ازای هر هزار کودک ۱۳۵ نفر دچار مرگ و میر می‌شدند ولی اکنون با تلاش‌های پزشکان و کادر حوزه سلامت میزان مرگ و میر کودکان به زیر ۷ نفر به ازای هر هزار نفر رسیده است که شاید این آمار مرگ و میر در کشورهای نادر پیدا شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تأکید بر اینکه علی‌رغم تمامی تلاش‌ها ولی از مردم آذربایجان شرقی در حوزه درمان بازهم شرمنده هستیم، گفت: سیستم درمان و ارجاع به‌خوبی در آذربایجان شرقی آن‌طور که انتظار می‌رفت نمی‌تواند جوابگو باشد و گاهاً به لحاظ عدم آگاهی از سیستم بین کادر درمانی و مردم اختلافاتی به وجود می‌آید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز