روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 407
  • 826
  • 1,439,673
سیاست های تشویقی رشد جمعیت در روسیه

جمعیت فدراسیون روسیه پس از فروپاشی شوروی روندی رو به کاهش داشت به طوری که از ۱۴۸/۳ میلیون در سال ۱۹۹۱، به ۱۴۲/۷ در سال ۲۰۰۹ رسید. با آغاز دهه دوم قرن ۲۱، روند کاهش جمعیت در روسیه با توجه به تمهیدات عملگرایانه کرملین، تقریبا متوقف شد و از سال ۲۰۱۰ شاهد روندی صعودی بود به گونه ای که از ۱۴۲/۹ در سال ۲۰۱۰، به ۱۴۶/۹ در سال ۲۰۱۸ رسید (با احتساب جمعیت شب جزیره کریمه).
سیاست های تشویقی دولت روسیه به ویژه بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ تاثیری چشمگیر در افزایش جمعیت این کشور داشت اما با آغاز بحران اکراین و مشکلات اقتصادی که در کنار آن پدید آمد، سرعت رشد جمعیت کم رنگ تر شده و در سال گذشته میلادی دوباره شاهد کاهش حدود ۲۰۰ هزار نفری جمعیت این کشور بودیم. مقامات روسیه انتظار دارند در آینده نزدیک با تقویت شرایط اقتصادی و همچنین سیاست های رشد جمعیت، دوباره شاهد نمودار صعودی باشند.
در اوایل قرن بیست و یکم، پس از آغاز مرحله جدید رشد قیمت نفت و ادامه رشد اقتصادی، دولت ولادیمیر پوتین برنامه ای مدون و چندوجهی برای افزایش جمعیت روسیه ارائه داد. یکی از اجزاء این برنامه، اعطای “سرمایه مادری” به والدین بخاطر داشتن هر بچه بعد از بچه اول بود. همچنین مزایای پرداختی برای مراقبت از فرزند بالا برده شده و مشکل خانواده‌ها در مورد سپردن فرزند خود به کودکستان‌ها حل شد.
برنامه تشویقی رشد جمعیت شامل «پرداخت های ماهیانه»، «پرداخت های یکباره»، «سوبسیدها»، «ارائه گواهی»، «بسته های حمایتی فدرال» و «حمایت های بانکی و مالیاتی» است.
پرداخت های یکباره: بسته حمایت اولیه از کودک و مادر: بسته به وضعیت قیمت و تورم در منطقه محل اقامت مادر و فرزند و تولد کودک، مبلغی بین ۲۲۰ تا ۲۸۰ دلار به مادر پرداخت می شود.
سرمایه مادر: نوعی بسته حمایتی از خانواده هایی است که پس از تولد و یا پذیرش فرزند دوم ارائه می ‌گردد.
یک قطعه زمین به خانواده کودک .
پرداخت های ماهانه شامل موارد ذیل می باشد:
پرداخت در دوران مرخصی زایمان: در صورتی که مادر باردار طی دو سال گذشته تا زمان آغاز مرخصی زایمان (هفته ۳۰ بارداری) مشغول بکار رسمی بوده و محل کارش را عوض نکرده باشد، بمدت ۱۴۰ روز بعد از تولد کودک ۱۰۰ درصد خود را دریافت خواهد کرد. میزان پرداختی می تواند نسبت به تعداد اعضای خانواده و میزان مرخصی نسبت سختی زایمان افزایش یابد.
پرداخت در دوران تربیت فرزند: به مدت یک سال و نیم پس از توسط کودک مادر می تواند ۴۰ درصد از متوسط حقوق ماهیانه خود طی دو سال قبل از تولد کودک دوم و یا یک و نیم برابر میزان حداقل مورد نیاز برای زندگی در مناطق مختلف روسیه که میزان آن سالانه توسط دولت فدرال مشخص می شود، را دریافت نماید.
یارانه های دولتی شامل موارد ذیل می باشند:
یارانه خدمات درمانی
بسته های یارانه دولتی برای تغذیه سالم مادر و کودک تا سه سالگی
استراحتگاه های دولتی برای کودکان
حمل و نقل عمومی
هزینه های شارژ ساختمان
بیمه درمانی رایگان
داروی رایگان
فرم مدرسه و لباس ورزشی
لوازم تحریر رایگان
بازنشستگی سریع برای مادران با ۵ کودک
گواهی های دولتی
بسته های حمایتی فدرال
حمایت های بانکی و مالیاتی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز