روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,249
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,461
سیاست های منطقه ای ایران خردمندانه است

ویگن سرکیسیان وزیر دفاع ارمنستان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای منطقه سیاست های عاقلانه و متعادلی را اجرا کرده است.
سرکیسیان در نشست انجمن والدای در ایروان با تاکید بر اینکه ایران از زمان استقلال ارمنستان در سال ۱۹۹۱ رویکرد خردمندانه ای در برابر این کشور دارد، افزود: تهران که با ایروان روابط خوبی دارد، همواره پیشنهاد میانجی بودن در مناقشه قره باغ را بدون وارد کردن آسیبی به فعالیت گروه صلح مینسک مطرح کرده است.
خبرگزاری آرمن پرس به نقل از سخنان وی نوشت: ایران برخلاف ترکی
ه رویکردی متعادل دارد، زیرا این کشور نه تنها ارمنستان را محاصره کرده و مرز مشترک و جاده ریلی را بسته است، بلکه در رابطه با مناقشه قره باغ منافع جمهوری آذربایجان را دنبال می کند.
سرکیسیان وزیر دفاع ارمنستان همچنین اظهار کرد: در نتیجه چنین اقداماتی، ترکیه خود در منطقه قفقاز جنوبی در محاصره قرار گرفته است و با وجود روابط خوب با گرجستان و روابطه برادرانه با آذربایجان، امروز نمی توان آنکارا را بازیگر منطقه ای دانست.
ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز