روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 634
  • 790
  • 1,326,842
سینما

فیلم‌های در حال اکران  چقدر فروخته‌اند؟

پخش‌کنندگان سینمای ایران آخرین رقم فروش فیلم‌های در حال اکران را اعلام کردند.
حبیب اسماعیلی – مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان – ، درباره میزان فروش فیلم‌های سینمایی «گذرموقت» و «اکسیدان» بیان کرد: «گذرموقت» ساخته افشین هاشمی که اکران آن از چهارشنبه در ۱۷ سالن سینمایی آغاز شده است، تا کنون ۲۲ میلیون تومان فروش داشته است. فیلم سینمایی «اکسیدان» ساخته حامد محمدی نیز که در ششمین هفته اکران خود قرار دارد، به فروش شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی رسیده است. این فیلم در ۳۰ سالن تهران و حدود ۸۰ سالن شهرستان‌ها روی پرده قرار دارد.
او افزود: فیلم سینمایی «گذر موقت» از دیروز در پردیس کوروش با حضور بازیگران و عوامل فیلم، اکران مردمی دارد. نکته دیگر این‌که ما نسبت به هفته گذشته، افت فروش نداشتیم و حتی شروع بازی‌های لیگ برتر فوتبال نیز تاثیری بر فروش فیلم‌های ما نداشته است.
علی سرتیپی – مدیرعامل فیلمیران – هم درباره فروش فیلم سینمایی «رگ خواب» به ایسنا گفت: این فیلم سینمایی با در اختیار داشتن ۴۱ سالن سینمایی تا کنون سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروخته است، البته این هفته آخرین هفته سرگروهی خود را خواهد داشت و از هفته‌های بعد، اکران آن در سینماهای آزاد ادامه پیدا می‌کند.
او فروش فیلم سینمایی «برادرم خسرو» را دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که اکنون فقط در یک سینما در شهر تهران و در مجموع در پنج سالن سینمایی اکران دارد.
مدیرعامل فیلمیران در ادامه با بیان این‌که آمار فروش فیلم «ساعت ۵ عصر» و «نهنگ عنبر (سلکشن رویا)» فردا اعلام می‌شود، تاکید کرد که «نهنگ عنبر» ساخته سامان مقدم رکورد جدیدی را بین فیلم‌های سینمایی زده است و اکران آن در ۳۷ سالن در تهران و شهرستان ادامه دارد که در سینما کوروش و مگامال در بیشتر سانس‌ها و در بقیه سالن‌های تهران فقط از ساعت ۱۰ شب به بعد نمایش داده می‌شود.
غلامرضا فرجی – مدیر پخش حوزه هنری – هم آمار فروش فیلم سینمایی «۲۱ روز بعد» ساخته محمدرضا خردمندان را که اکران آن از چهارشنبه، ۱۱ مردادماه آغاز شده است، به تفکیک در روز چهارشنبه، ۱۴ میلیون تومان و پنج‌شنبه ۱۷ میلیون تومان اعلام کرد.
او ادامه داد: تا کنون فیلم سینمایی «۲۱ روز بعد» در کل، ۳۱ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم سینمایی که در ۱۸ سالن در تهران روی پرده رفته است، در بعضی شهرستان‌ها از امروز و در برخی دیگر، از فردا اکران می‌شود.
فرجی میزان فروش کلی فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده را هم دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: «زیر سقف دودی» با در اختیار داشتن ۲۵ سالن در تهران و شهرستان تا کنون ۲۱ میلیون تومان فقط در شهر تهران فروش داشته است و به تفکیک در روزهای چهارشنبه، ۱۵ میلیون تومان و پنج‌شنبه ۲۰ میلیون تومان فروش به خود اختصاص داده است.
مدیر پخش حوزه هنری با بیان این‌که فیلم سینمایی «کارگر ساده نیازمندیم» تا کنون ۳۸۰ میلیون تومان فروش داشته است، اظهار کرد: این فیلم که ساخته منوچهر هادی است، با داشتن ۱۵ سالن در تهران و شهرستان، به تفکیک در روزهای چهارشنبه سه میلیون تومان و پنج‌شنبه پنج میلیون تومان فروش داشته است.
او دلیل کاهش فروش این فیلم‌های سینمایی را در چند روز اخیر، آغاز بازی‌های لیگ برتر فوتبال دانست و افزود: آغاز بازی‌های لیگ برتر فوتبال که به‌صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود، نکته‌ای است که دیگر همکاران ما شاید به آن توجه نکرده باشند، ولی بر میزان فروش و حضور مخاطبان در سینماها تاثیر گذاشته است.

آنتالیا شهر سینمایی می‌شود

شهردار آنتالیا اعلام کرد که در این شهر استودیوهای بزرگ فیلمسازی مانند هالیوود ساخته و آنتالیا به شهر سینمایی تبدیل می شود که در آن، افراد آموزش دیده برای صنعت سینمایی پرورش داده می شوند.
مندرس تورل شهردار آنتالیا اعلام کرد: در آنتالیا استودیوهای بزرگ فیلمسازی مانند هالیوود آمریکا ساخته می شود و در چارچوب پروژه‌ بوغاچایی، زمینی به مساحت ۵ هزار هکتار در شهر کنیالتی برای ساخت استودیوهای فیلمسازی اختصاص یافته است.
وی افزود: قصد داریم در داخل این استودیوها، دانشگاه سینما نیز تاسیس کنیم و آنتالیا را به شهر سینمایی تبدیل کنیم که در آن، افراد آموزش دیده برای صنعت سینمایی پرورش داده شوند.
شهردار آنتالیا که ریاست جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا را نیز برعهده دارد با اشاره به اینکه پنجاه و چهارمین دور این جشنواره ۲۱ تا ۲۷ اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد، درباره برخی تغییرات جشنواره اعلام کرد: برگزاری جشنواره ملی و بین المللی به صورت جداگانه باعث هدر رفتن وقت و بودجه می شود. حال، مسابقات را ادغام کرده و سینمای ترکیه را در بعد بین المللی به شکلی قوی تر عرضه می کنیم.
وی با بیان اینکه هدف از ادغام مسابقات ملی و بین المللی ارتقای آن به سطح بالا است، افزود: ما جشنواره ملی را حذف نمی کنیم. مسابقات ملی و بین المللی را ادغام کرده و تبدیل به یک جشنواره می کنیم.
شهردار آنتالیا تاکید کرد: جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا، پنجره سینمای ترکیه به سینمای جهان خواهد بود.
تورل گفت: اگر ما در این زمینه موفق شویم، بی معنی بودن این واکنش‌ها محرز خواهد شد. جشنواره فیلم کن نیز ۷۰ سال پیش برای حمایت از سینمای فرانسه تشکیل شد. هر چند که مسابقات بین المللی هم داشت، اما هدف اصلی آن حمایت از سینمای ملی این کشور بود بنابراین ما نیز سینمای ترکیه را به یک گوشه نرانده و نابود نمی کنیم، بلکه آن را به جهان عرضه می کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز