روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 427
  • 693
  • 1,436,576
شادی روزهای کودکی بدون اسبـاب بازی

یادش به خیر بچه که بودم با عمه و عمویم تنها یک سال اختلاف سنی داشتم، بیشتر با هم بودیم و چه لذتی داشت باهم بودن‌ها، تابستان‌ها، حیاط خانه پدربزرگ، زیلویی که در گوشه‌ای پهن می‌کردیم و خاله‌بازی شروع می‌شد. همسلان من خوب می‌دانند که اسباب‌بازی‌مان همان قاشق و بشقاب‌های ملامین مورد مصرف در خانه بود، اسباب بازی خاصی نبود عروسک و توپ پلاستیکی و تنها یک ساعت برنامه تلویزیونی، برای دختران و پسران نسل من شادی می‌آورد؛ شادی وصف نشدنی. بزرگ‌تر که شدیم کارهای خانه را هم به سبک خاله‌بازی انجام می‌دادیم، بادمجان سرخ می‌کردیم و خاله‌بازی می‌کردیم، در حیاط خانه ظرف می‌شستیم و بازی می‌کردیم حتی گاهی به کوچه می‌زدیم؛ توپ‌بازی، وسطی و گردوبازی.
همه دنیای‌مان همان توپ و عروسک پلاستیکی و چادر گل گلی‌ای بود که مادر دوخته بود. ما شاد بودیم، ما بازی می‌کردیم. حالا پسرکم و فرزندان‌مان در اتاق‌های چندین ده متری مملو از اسباب‌بازی اسیرند و هر روز به مدد تبلیغات چیزی جدید را درخواست می‌کنند اما خوشحال نیستند، اسباب بازی‌ها را خیلی زود کشف می‌کنند، اگر ما در خاله‌بازی‌هایمان هر روز داستان جدیدی از روابط انسان‌ها را بازی می‌کردیم، فرزندان‌مان متأسفانه یاد گرفته‌اند تنها با فشار دادن یک دکمه یا لمس گوشی‌های تلفن همراه لحظاتی را سرگرم شوند.
ای کاش دوباره با فرزندان‌مان خاله‌بازی می‌کردیم تا به آنها یاد بدهیم که با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند و گرنه نسل آینده انسان‌هایی خواهند بود که تنها تلفن همراهی در دست دارند با سرهایی پایین و غرق در دنیایی مجازی./ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز