شاهد محدودیت زنان در حوزه‎‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: متأسفانه با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی اما هنوز شاهد محدودیت‌های بی دلیلی علیه زنان در حوزه‎‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم.
معصومه آقاپور با تأکید بر ضرورت اصلاح قوانین برای حضور بیش از پیش بانوان در اجتماع، اظهار کرد: امام راحل همواره بر این مسئله تأکید داشتند که هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای حضور بانوان در اجتماع وجود ندارد اما از سوی دیگر خود ما محدودیت‌‎های بسیاری برای حضور حداکثری بانوان در جامعه با وضع قوانین و مقررات فعلی فراهم کرده‌‎ایم.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانوان باید بتوانند در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی شرکت کنند، افزود: متأسفانه با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی اما هنوز شاهد محدودیت‌های بی دلیلی علیه زنان در حوزه‎‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسیاری از این دیدگاه‌ها را می‌توان خیلی راحت از بین برد، گفت: برای نمونه باید از نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم که اجازه سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه را به خانم زهرا ساعی داد و نخستین بار یک خانم در نماز جمعه به ارائه گزارش پرداخت، تشکر کرد؛ این رویه قطعا موجب حضور گسترده‌تر بانوان در سطوح مختلف جامعه می‌‎شود.
علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه برخی فرهنگ‌ها و رویه‌های غلط بالاتر از قانون بر زنان حاکم بوده و برآنان اجحاف و اعمال می‌شود؛ قرار نیست هیچ زنی جایگاه هیچ مردی را بگیرد لذا باید اجازه ظهور و بروز بانوان در عرصه‌‎های مختلف را می‌دهد.
این عضو فراکسیون زنان مجلس در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه حضور بانوان در عرصه‌های مختلف بین المللی می‌تواند نگرش سایر کشورها به ایران را در قبال موضع حکومت به زنان را تغییر دهد، افزود: حضور بانوان در مجامع بین المللی بسیار تأثیرگذار و بیانگر فعالیت بانوان در سطوح مختلف در ایران خواهد بود که در همین راستا جنگ روانی و تبلیغاتی سازمان یافته دشمن علیه کشورمان هم با حضور و فعالیت بانوان را می‎توان خنثی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از