روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
شاه کلید توسعه اقتصاد صادرات به ۱۵ کشور همسایه

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه در هفت ماهه گذشته کمتر از هفت میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات از سامانه نیما تامین شده است، ابراز امیدواری کرد با تصمیم های اتخاذ شده، عرضه ارز توسط صادرکنندگان به زودی افزایش یابد.
«عبدالناصرهمتی» افزود: در این مدت ۳۱ میلیارد دلار برای واردات کالاها و خدمات، ارز تامین شده است که بیش از ۲۳ میلیارد دلار آن توسط بانک مرکزی بود. «۱۰ میلیارد دلار از ارز تامین شده، برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافت.»
رئیس کل بانک مرکزی به شرایط جغرافیایی کشور و وجود ۱۶ استان مرزی اشاره کرد و گفت: افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه، «شاه کلید توسعه اقتصاد کشور در شرایط فعلی است.»
وی در عین حال، ایجاد هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارتخانه های کشور، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برای مدیریت صادرات در استان های مرزی را ضروری دانست.
رییس شورای پول و اعتبار گفت: صادرات وقتی برای کشور مفید است که موجب ورود ارز یا کالا به کشور شود.
همتی، صادرات ریالی را همانند خروج سرمایه از کشور دانست و گفت: بزودی تمهیدات در نظر گرفته شده برای چگونگی برگشت ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد، اعلام می کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: صادرات غیرنفتی کشور در هفت ماه اول امسال ۲۷ میلیارد دلار بوده و نسبت به سال گذشته بیش از ۱۳ درصد رشد داشت.
وی گفت: برنامه آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفتی کشور شکست خورد؛ بنابراین با هشت کشوری که معافیت خرید نفت از ایران را گرفته اند، مذاکره جدی و مثبت خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز