روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 145
  • 817
  • 1,357,301
شبکه ارزش صنعت آذربایجان شرقی باید شناسایی شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی شناسایی شبکه ارزش صنعت آذربایجان شرقی را ضروری دانست و گفت: ایجاد صنعت خودروسازی در کنار قطعه‌سازی در استان زنجیره را تکمیل می‌کند.
داود بهبودی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه اکثر واحدهای تولیدی در جای‌جای دنیا کوچک ولی به همدیگر زنجیروار متصل هستند اظهار کرد: وقتی می‌گوییم صنعت قطعه‌سازی در آذربایجان شرقی کشش مناسبی دارد اما اگر در کنار قطعه‌سازی صنعت خودروسازی نیز وجود داشت با تلفیق این دو می‌توانستیم تولیدکننده خودرو هم باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، شناسایی شبکه ارزش صنعت آذربایجان شرقی را ضروری دانست، افزود: شبکه ارزش صنعت آذربایجان شرقی را باید شناسایی و زنجیره تولید را تکمیل کنیم و در راستای زنجیره برخی اقداماتی را نیز انجام می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه صنعت آی تی و آی سی تی در دنیا، کشور و استان آذربایجان شرقی رو به رشد است، گفت: مثلاً در بحث معادن خواه‌ناخواه باید قابلیت‌های طبیعی وجود داشته باشد ولی در آی سی تی نیازی به قابلیت طبیعی نیست بلکه این صنعت می‌تواند در هر جایی رشد یابد.
بهبودی اضافه کرد: در جامعه ما دولت و بخش خصوصی از نظر کیفیت تقریباً هم‌وزن هستند در واقع در هیچ کجای جهان نمی‌توان گفت که دولت قوی و بخش خصوصی ضعیف است یا بلعکس، اصولاً این دو همگن هستند و هر جایی که بخش خصوصی قوی‌تر است باید دولت نیز نسبت به بخش خصوصی قوی‌تر باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی ضعف مدیریتی در دولت و بخش خصوصی در حوزه صنعت غیرقابل‌انکار ذکر کرد و گفت: در گذشته می‌بایست سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی صورت گیرد متأسفانه به هر نحوی و به لحاظ وجود صنایع بزرگ دولتی این امکان به وجود نیامده است و اکنون بر اساس اصل ۴۴ تمامی کارخانجات زیر نظر دولت به بخش خصوصی عمومی غیردولتی واگذار می‌شود.
وی تصریح کرد: اگر بخش خصوصی به حوزه‌هایی که شاید بیش از هر چیزی مورد نیاز جامعه باشد ورود پیدا کرده و سرمایه‌گذاری کند دولت نیز خود را ملزم می‌داند تا برخی مشوق‌هایی برای این سرمایه‌گذاران فراهم کند و در این میان باید بگوییم که بسته‌های حمایتی چه داریم.
بهبودی با تأکید بر اینکه مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی در حوزه‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران باید توجیه‌پذیر باشد، خاطرنشان کرد: برخی از حمایت و بسته‌های حمایتی دولتی از بخش خصوصی تنها بر عهده مدیریت ارشد آذربایجان شرقی نیست بلکه به مسئولان کشور نیز نیازمند است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز