روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 826
  • 1,439,386
شتاب در عملیات اجرایی پروژه های عمرانی

شهردارمنطقه ده تبریز با حضور در برنامه تلویزیونی” تبریزیم” به تشریح برنامه ها و پروژه های این منطقه پرداخت.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، وظیفه شناس در برنامه زنده تلویزیونی “تبریزیم “ با بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای توسعه سرانه فضای سبز بویژه در مناطق کم برخوردار با هدف فراهم کردن محیط های شاداب برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت بانوان، پارک آنالار باغی واقع در محله سید ابراهیم در محدوده منطقه ده با پیشرفت فیزیکی صد در صد آماده بهره برداری است. وی همچنین با بیان اینکه در آینده نزدیک پارک محله ای دیگر در محدوده شهرداری منطقه ده تبریز احداث خواهد شد: اظهار داشت: مراحل مطالعاتی و برنامه ریزی احداث پارک ستارخان به مساحت ۳۵۰۰۰ مترمربع در محل قبرستان ستارخان نیز در حال انجام است.
در ادامه شهردار منطقه ده با اشاره به اینکه مسیرگشایی های شهری همواره از اهمیت بسیار زیادی برای مردم برخوردار است اظهار داشت مسیرگشایی‌ها علاوه بر اینکه راه‌های دسترسی ساکنان نقاط مختلف شهر به نقاط مرکزی را فراهم می‌سازند و از وقوع ترافیک جلوگیری می‌کنند، مقدمات توجه به مناطق محروم و کم برخوردار را هم فراهم می‌کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه مسیرگشایی، منطقه نقش فعالی ایفا کرده‌ است، افزود: بخش قابل‌ توجهی از وسعت این منطقه، مربوط به بافت فرسوده‌ است؛ از این رو، پروژه‌های مسیرگشایی‌ مطابق طرح تفصیلی، می‌تواند یک حرکت ماندگار در تحکیم بافت این محدوده باشد.
وی همچنین لزوم رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: رعایت قوانین ساختمان و ساختمان های مهندسی ساز ، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از تبعات سنگین خسارت در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه خواهد بود. مهندس وظیفه شناس از شهروندان خواست بدون رعایت اصول قانونی و فنی هیچ گونه ساخت و ساز یا اضافه بنا انجام ندهند زیرا در ابعاد مختلف با خطراتی همراه است.
وی با اشاره به پروژه کف‌سازی کشمشچیلر نیزخاطرنشان کرد: این پروژه مهم در راستای اهداف گردشگری هسته مرکزی شهر تدارک دیده شده و به زودی تکمیل میشود. وی اجرای این پروژه ها را نوید بخش تحول عمرانی و فرهنگی در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز دانستند.
شهردار منطقه، خدمات شهرداری را فراتر از خدمات عمومی روزمره عنوان کرده و افزود: شهرداری ها در مباحث فرهنگی و اجتماعی نیز دارای مسئولیت کلانی می باشند که شهرداری منطقه ده نیز از این امر مستثنی نیست.
وی فرهنگسراها، کتابخانه ها و سالن های ورزشی تحت اختیار شهرداری منطقه ده را دارای پتانسیل مطلوب و بالایی برای ارائه خدمات به شهروندان سطح حوزه ذکر کرده و اظهار داشت: شهرداری منطقه ده در این اماکن فرهنگی، خدماتی در بخش های مختلف از جمله در بحث آموزشی و نمایشگاهی صنایع دستی، برای شهروندان ارائه خدمات می کند.
وظیفه شناس به یکی دیگر از پروژه های مهمی که آبروی فرهنگ وادب کلانشهر تبریز و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود اشاره داشت و تصریح کرد: عملیات عمرانی ساماندهی پروژه عظیم “ مقبره الشعرا “در فازشمالی در دست اجراست. وی کمبود بودجه و اعتبار دریافتی را مهم ترین مانع در ادامه روند سریع پروژه عنوان کرد.
وی با اشاره به جایگاه ملی و فرهنگی پروژه افزود: با توجه به حجم عملیاتی مقبرالشعرا، تزریق‌های یک‌سویه و محدود نمی‌تواند موثر واقع شود و پروژه برای تسریع و رسیدن به نقطه مطلوب اجرا، نیازمند اعتبارات حمایتی است و تاکید کرد: پایان این طرح مهم فرهنگی نیازمند اهتمام جمعی همه نهادهای مسئول است.
در پایان شهردار منطقه ده ضمن قدردانی ویژه از حمایت های شهردار محترم تبریز و نیز پیگیری های اعضای محترم شورای اسلامی شهر در راستای پیشبرد اهداف تعیین شده در این منطقه، از بینندگان محترم برنامه و شهروندان عزیز تشکر نمود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز