روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 480
  • 746
  • 1,351,236
شرایط بحرانی صنایع کشور نتیجه‌ی تفکر پوپولیستی است

نماینده مردم مشگین شهر معتقد است که تفکر پوپولیستی باعث شده تا صنایع کشور در این شرایط بحرانی قرار بگیرد.
ولی ملکی در همایش ماشین سازان و قطعه سازان خودروی تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: در جهان سالانه ۹۵ میلیون دستگاه خودرو تولید می شود و گردش مالی صنعت خودروسازی سه هزار میلیارد دلار است، همچنین سهم خودروسازی جهانی در رشد اقتصادی ۳/۷ درصد است.
وی با بیان این‌که فرهنگ صنعتی شدن یک اصل است، گفت: از سال ۱۳۵۴ در راستای صنعتی شدن گام برداشتیم، اما جنگ تحمیلی و تحریم ها صنعت کشور را تحت تاثیر قرار داد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به بحث آرندی و تحقیق و توسعه، عنوان کرد: چهار درصد درآمد های اروپایی در آرندی و تحقیق و توسعه هزینه می‌شود.
وی با اشاره به این‌که یک پنجم اقتصاد صنعتی مربوط به صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی است، خاطرنشان کرد: حدود۸۰۰ هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند. وی تصریح کرد: باتوجه به این‌که این صنعت لوکوموتیو سایر صنایع است، توجه به آن باید در اولویت قرار گیرد تا بتوان شاهد افزایش اشتغال و توسعه صنعت باشیم.
ملکی با بیان این‌که از صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی حمایت‌های قابل توجهی انجام نشده است، خاطرنشان کرد: برای رشد این صنعت باید بخشی از واحدهایی که توسط دولت اداره می‌شود؛ به بخش خصوصی واگذار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز