روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 773
  • 1,386,876
شربت و مربا برای افزایش شادی, رفع وسواس و غم

شربت و مربا برای افزایش شادی, رفع وسواس و غم

یک پزشک طب سنتی طرز تهیه شربت و مربایی برای افزایش شادی, رفع وسواس و غم را تشریح کرد.
سید جلال مصطفوی کاشانی درباره اسطخودوس اظهار داشت: اسطوخودوس گیاهى است که به‌حالت خودرو در تپه‌ها و کوه‌ها وجود دارد و روى برگ‌هاى آن کرک‌هاى به‌خصوصى دیده مى‌شود، که روى آنها کیسه‌هاى بسیار ریز ذره‌بینى، محتوى اسانس‌هاى معطر قرار گرفته است و اگر دست به برگ‌ها برسد، کیسه پاره و اسانس پراکنده مى‌شود.
مربای اسطوخودوس رافع غم, وسواس و موجب تفریح و شادی بدن است
در مجموعه مرحوم سید جلال مصطفوی کاشانی آمده است: از گل اسطوخودوس مربا تهیه می‌کنند، با شکر یا عسل و هر شب به‌اندازه‌اى که از گل آن یک مثقال مصرف کنند و اگر به‌طور مداوم ادامه دهند, رافع غم, وسواس و موجب تفریح و شادی بدن است.
همچنین طرز تهیه مرباى اسطوخودوس مانند سایر مرباها است و مقدار شکر یا عسل دو برابر وزن اسطوخودوس باید باشد، و اگر هر روز ۱۵ گرم از این مربا خورده شود مفرح و شادی‌آور است, مقوى حافظه و ذهن است.
طرز تهیه شربت اسطوخودوس
به‌گفته وی به همین منظور مى‌توان شربت اسطوخودوس را نیز تهیه کرد به این ترتیب که ۱۰۰ گرم اسطوخودوس خشک را در ۹۰۰ گرم آب و ۱۰۰ گرم گلاب یک شب تا صبح بخیسانند و صبح به‌طور ملایم بجوشانند تا یک‌سوم آن باقى بماند، سپس صاف کرده ۴۵۰ گرم قند یا عسل در آن داخل ریخته و بجوشانند تا قوام آن مانند شربت غلیظ شود و روزى ۲ قاشق غذاخورى از این شربت خورده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز