روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 412
  • 769
  • 1,387,414
شرط ایران برای اعزام زائرین به حج

رییس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان باید رفتار غلط خود با حجاج را اصلاح کند که این رفتار غلط را هم در فاجعه منا داشتیم و هم در مذاکراتی که برای اعزام حجاج انجام شد.
حق شهدای منا ضایع نخواهد شد
اوحدی در ادامه به پیگیری حقوق شهدای منا هم اشاره داشت و تاکید کرد: همه ظرفیت‌های حقوقی کشور در این خصوص بسیج شده که حقی از شهدای منا ضایع نشود.
وی تاکید کرد: در این خصوص اقدامات خوبی نیز با همکاری معاونت کنسولی وزارت امور خارجه انجام شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از اعزام تعدادی از فرزندان و خانواده شهدای منا به مراسم اربعین امسال خبر داد و یادآوری کرد: پنج موکب را نیز به نام شهدای منا در مسیر داشتیم. اوحدی با بیان اینکه نسبت به سال گذشته افزایش ۶۵ درصدی ایستگاه‌های پروازی به عراق را داشتیم، ابراز امیدواری کرد به‌زودی پرواز کرمانشاه به نجف نیز راه‌اندازی شود و تعداد ایستگاه‌ها در کل کشور از ۱۱ ایستگاه سال گذشته به ۱۹ ایستگاه برسد.
وی از کارشکنی عربستان درباره پذیرش زائرین ایرانی یاد کرد و افزود: عربستان اراده سیاسی برای پذیرایی زائرین ایرانی ندارد و تلاش کرد قرارداد تبعیض آمیزی را به ما تحمیل کند که نپذیرفتیم.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: همچنین عربستان علی‌رغم اینکه اعلام کرد “سوئیس” را به عنوان کشور حافظ منافع اعلام می‌کند، هنوز قراردادی در این خصوص امضا نکرده و بدخلاقی می‌کند.
اوحدی گفت: اعزام زائرین به حج منوط به تغییر رفتار عربستان و جلوگیری از تضییع حقوق زوار ایرانی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز