روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
شرط حضور در لیگ قهرمانان مجوز حرفه‌ای است

سهیل مهدی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص اینکه باشگاه نفت تهران با شرایط فعلی‌اش و بلاتکلیفی موجود در این باشگاه آیا شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را دارد یا نه، گفت: طبق تقویم زمان‌بندی مجوز حرفه‌ای، باشگاه‌ها ۱۵ تا ۲۰ شهریورماه فرصت دارند که مدارک خود را برای ما ارسال کنند. از ۲۰ شهریورماه بررسی مدارک، ممیزی‌ها و… آغاز خواهد شد که سپس ما مدارک را برای AFC ارسال می‌کنیم. AFC هم مدارکی را که ارسال کرده‌ایم، بررسی می‌کند تا برای صدور یا عدم صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها با توجه به مدارک ارسال شده تصمیم بگیرد. اگر مدارک باشگاه‌ها نظر کارشناسان AFC را جلب نکند، مجوز حرفه‌ای صادر نخواهد شد و شرط حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم کسب این مجوز است.
وی با اشاره به وضعیت باشگاه نفت تهران و شرایط سخت این باشگاه برای دریافت مجوز حرفه‌ایی ادامه داد: آنچه همه ما از بیرون می‌بینیم، شرایط باشگاه نفت برای دریافت مجوز حرفه‌ای سخت است، اما در این خصوص پیش داوری و قضاوتی نمی‌کنیم. به عنوان یک ایرانی هم امیدواریم نماینده کشورمان در آسیا بتواند این مجوز را دریافت کند. شاید این باشگاه با همیت و تلاش بتواند شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای را فراهم کند و ممکن است توانایی حل این مشکل را داشته باشند. تا زمانی که مدارک برای ما ارسال نشود، نمی‌توانیم قضاوت کنیم، اما مدارک باید تا زمان تعیین شده ارسال شود که این فرصت کم و تهدیدهای باشگاه نفت هم زیاد است.
رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که آیا معرفی نمایندگان کشورها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا پس از صدور یا عدم صدور مجوز حرفه‌ای انجام خواهد شد و در این صورت تیم دیگری جایگزین نفت تهران می‌شود، اظهار داشت: قاعدتاً AFC بر اساس لیستی که دارد، تیم‌ها را جایگزین می‌کند. رتبه‌ای که برای تیم‌ها در نظر می‌گیرند و البته بحث ورزشی که همان دریافت سهمیه است، در این زمینه تصمیم‌ساز است.
مهدی در واکنش به این مسئله که شرایط نفت برای ادامه حضور در لیگ برتر به چه شکل خواهد بود و اگر این باشگاه نتواند مجوز حرفه‌ای دریافت کند چه اتفاقی رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: ادامه حضور باشگاه‌ها در لیگ در ارتباط با مجوز حرفه‌ای یک بحث انضباطی است. ما همیشه سعی کردیم در این زمینه به باشگاه‌ها کمک کنیم تا مجوز حرفه‌ای بگیرند. با این حال اگر باشگاهی مجوز حرفه‌ای نگیرد، همانطور که خیلی از تیم‌ها تاکنون از سوی AFC با محرومیت مواجه شده‌اند، ممکن است محرومیتی هم شامل تیم‌های ما شود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت محرومیت باشگاه نفت تهران این باشگاه از لیگ هم کنار گذاشته می‌شود و لیگ با ۱۵ تیم به کار خود ادامه می‌دهد، به تسنیم گفت: بعید است چنین اتفاقی برای فصل جاری رخ بدهد و اگر هم محرومیتی باشد، شامل فصل آینده می‌شود. در این زمینه پیش داوری نمی‌کنیم و امیدواریم باشگاه نفت بتواند مجوز خود را دریافت کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز