روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 782
  • 889
  • 993,813
شرکت برق حق قطع خارج از برنامه برق واحدهای تولیدی را ندارد

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه شرکت برق حق قطع خارج از برنامه برق واحدهای تولیدی را ندارد، نسبت به بررسی قطعی برق شهرک های صنعتی استان دستور ویژه ای به دادستان تبریز صادر کرد.
حجت الاسلام حکمتعلی مظفری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرک صنعتی شهید سلیمی، اظهار داشت:‌ با توجه به خسارتهای سنگینی که قطعی برق بدون اطلاع رسانی قبلی به واحدهای تولیدی تحمیل می کند قطع این چنینی به هیچ وجه قابل قبول نیست.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: شرکت برق باید نسبت به ارایه برنامه قطعی معین و مشخص شهرک های صنعتی اقدام کند، در غیر این صورت برابر قانون برخورد قضایی صورت می گیرد.
حجت الاسلام مظفری با اشاره به مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی واحدهای تولیدی، گفت: ‌اینکه در شرایط اقتصادی فعلی در قبال دیرکرد چند روزه پرداخت حق بیمه واحدهای تولیدی را جریمه کنیم منصفانه نیست، واحدهای تولیدی سنگر جنگ اقتصادی با دشمن هستند و باید برابر اختیارات برخورد مهرآمیزی با آن ها داشته باشیم.
حجت الاسلام مظفری ادامه داد: عزم راسخ برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در اغلب دستگاه های اجرایی وجود دارد و مدیران واحدهای تولیدی هم در شرایط موجود نسبت به کشور و آینده آن احساس مسئولیت دارند .
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز گفت: دستگاه قضایی همواره در حل مشکلات واحدهای تولیدی همراه ما بوده و این امر قوت قلبی برای صنعتگران محسوب می شود.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: بر اساس آخرین آمارگیری میدانی انجام شده از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید سلیمی از ۷۷۵ واحد تولیدی پروانه بهره برداری گرفته، ۵۷۵ واحد فعال هستند که نشان می دهد ۷۵ درصد واحدهای تولیدی هر چند با ظرفیت های مختلف فعال هستند.
وی با اشاره به انتقادات صورت گرفته از وضعیت واحدهای صنعتی، گفت: مشکل وجود دارد، ولی امید هم وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲/۴ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی بود که توسط همین واحدهای تولیدی بدست آمد و این نشانه خوبی برای گردش چرخ صنعت است.
نیرومند ادامه داد: تلاش می کنیم تا مشکلات واحدهای تولیدی را یک به یک احصا و حل کنیم و در این راستا نیز کمیته بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در عالی ترین سطح شرکت شهرک های صنعتی استان راه اندازی شده است.
آذربایجان شرقی با ۳/۹ میلیون نفر جمعیت دارای ۵۴ شرکت و ناحیه صنعتی بوده که این تعداد شامل ۳۷ شهرک و ۱۷ ناحیه صنعتی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز