روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

شفاف سازی اصلی ترین راهکار بهبود  سیستم های مدیریت شهری

شهردار اسکو اظهار کرد: شفاف‌سازی امورات شهرداری و برگزاری عادلانه معاملات مصداق بارز پاسخ‌گویی به شهروندان است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو ، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو ضمن تأکید بر استفاده از ابزار مناسب جهت اطلاع رسانی دقیق، شفاف و به موقع امورات و معاملات شهرداری در سطح رسانه های عمومی ، گفت : شفاف سازی مالی شاخص ترین هدف مدیریت شهری بوده و می تواند به رقابتی شدن فضای قراردادهای شهرداری کمک شایانی کند و متعاقب آن هزینه های اداره شهر به طور معناداری برای شهروندان و شهرداری ها کاهش یابد.
شریفی با اعلام خبر انتشار خرید هر گونه اقلام و خدمات معاملات متوسط و عمده و معاملات جزئی بالای ۱۰ میلیون تومان از طریق آگهی های عمومی برگهای استعلام و مناقصه گفت : انتشار معاملات و امورات شهرداری اسکو در راستای شفاف سازی و برگزاری عادلانه معاملات شهرداری یکی از برنامه‌های اصلی در این دوره از مدیریت شهری است .
وی با بیان اینکه رعایت قوانین و مقررات مالی و به‌روزرسانی صورت‌های مالی با ایجاد شفاف‌سازی مالی یک اطمینان خاطر میان شهروندان و مجموعه شهرداری به وجود می‌آورد ، اظهار داشت : عنصر جلب اعتماد عمومی از نیازهای اصلی جامعه بوده و همه آنچه که متعلق به حقوق مردم است باید در دسترس و شفاف باشد و در این راستا اطلاع رسانی مناسب معاملات و امورات شهرداری نیزاحترام به حقوق شهروندی می باشد.
شهردار اسکو با اشاره به قانون‌گرایی در شهرداری اسکو ، شفاف سازی را اصلی ترین راهکار بهبود سیستم های مدیریت شهری دانست و اضافه کرد : ارائه دقیق منابع درآمدی و محل هزینه‌کرد شهرداری سبب جلوگیری از تخلفات شده و نظارت همگانی را بر این مجموعه میسر می‌سازد
وی در پایان با تاکید بر اینکه رعایت قوانین و مقررات مالی و به روزرسانی صورت های مالی با ایجاد شفاف سازی مالی یک اطمینان خاطر میان شهروندان و مجموعه مدیریت شهری بوجود می آورد تصریح کرد: با انتشار معاملات شهرداری در سطح رسانه های عمومی گامی مهم در راستای شفاف سازی معاملات برداشته می شود. بدین ترتیب اعتماد شهروندان به مدیریت شهری افزایش یافته و مطمئن می شوند درآمدهای شهرداری در خدمت رسانی به خودشان خرج می شود.

پل‌های تاریخی خداآفرین نمادی از شکوه منطقه ارسباران

شهرستان خداآفرین نقطه صفر مرزی ایران و آذربایجان چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، شهرستان زیبای خداآفرین و قسمتی از منطقه آزاد تجاری ارس است که پل‌های تاریخی در آن واقع شده و در طول تاریخ به عنوان نقطه اتصال با آسیای میانه برای تجارت و مراودات محلی و جاده ابریشم به شمار می‌رفت و اینک از جمله آثار به یاد ماندنی از دوران قرون اولیه اسلامی و صفویه از پل‌های ارتباطی بین ایران و کشورجمهوری آذربایجان دو پل معروف خداآفرین می‌باشند.
این پل‌ها در نزدیکی روستای ساری جالو از توابع بخش منجوان شهرستان خداآفرین قرار گرفته و به نام‌های «پل سالم» و «پل شکسته» (اولکی کورپو – سینیق کورپی) معروف هستند و در تاریخ ۵ اسفند ۱۳۷۶ با شمارۀ ثبت ۱۸۵۸ به عنوان اثر ملی ایران به ثبت رسیده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز