روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
شمار مددکاران کمیته امداد در کشور ۲ برابر شده است

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امام خمینی(ره) گفت: با توجه به اهمیت حوزه مددکاری و ضرورت ارائه خدمات تخصصی به مددجویان شمار مددکاران این نهاد در کشور ۲ برابر افزایش یافته تا ارائه خدمات در این حوزه شتاب گیرد.
فاطمه رهبر در گردهمایی آموزشی مددکاران کمیته امداد از ۱۱ استان کشور در مشهد افزود: پیشتر تعداد مددکاران کمیته امداد هزار و ۹۰۰ نفر با سرانه ۸۹۰ پرونده بود اما هم اینک این تعداد به سه هزار و ۸۰۰ مددکار با میانگین ۴۴۰ پرونده رسیده است.
وی در ادامه شمار کنونی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد را در سطح کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار اعلام و بیان کرد: تعامل دوسویه بین مددکار و مددجو امر بسیار مهمی است. هدف کمیته امداد توانمندسازی می باشد بنابراین باید محلی برای عبور نیازمندان و قشر محروم بوده و ایجاد وابستگی دائمی برای افراد نداشته باشد تا در نهایت زمینه توانمندی و عزت خانواده ایجاد شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امام خمینی(ره) همچنین از برونسپاری خدمات به عنوان ظرفیت غنی در این نهاد یاد و بیان کرد: مددکاران برای ارائه خدمت مطلوب به مددجویان و رفع مشکلات خانواده ها با استفاده از ظرفیتهای برون سپاری می توانند از خدماتی مانند مراکز مشاوره بهره مند شوند.
وی همچنین گفت: ۶۵ درصد سرپرستان خانوار زیر پوشش کمیته امداد را زنان تشکیل می دهند. در اقدامی جدید و به منظور ارائه خدمت ویژه و اهمیت به حوزه زنان در هر یک از استانهای تهران، قم و گلستان یک اداره توسط بانوان امدادگر اقدام به ارائه خدمات به مددجویان می کند.
رهبر به اجرای طرح پالایش نیز اشاره و بیان کرد: پارسال برای اجرای این طرح ۲۴۸ هزار پرونده از گردونه حمایتی کمیته امداد خارج شد. خدمات، فرایندها و مدت زمان ارائه خدمات در کمیته امداد باید مشخص و تعیین شود. ارائه خدمات کمیته امداد به مددجویان باید زماندار باشد زیرا این امر به توانمندی مددجویان کمک می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز