روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
شناسایی باندهای « تصادفات ساختگی » در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه چند باند تصادفات ساختگی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند گفت: برخی افراد به صورت کشوری کار می‌کنند و وقتی احساس می‌کنند لو رفته‌اند در استان‌های دیگری فعالیت می‌کنند.
علی صمدی راد در نشست خبری با رسانه‌های آذربایجان شرقی با اشاره به آمار مراجعات پزشکی قانونی در آذربایجان شرقی منازعات را بالا‌ترین میزان مراجعات پزشکی قانونی استان عنوان کرد و اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست امسال نزدیک به ۲۵ هزار نفر به دلیل منازعات به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در تعداد منازعات در رتبه چهارم کشور قرار داریم افزود: بر حسب هر یکصد هزار نفر جمعیت، در رتبه سوم کشوری قرار داریم که رقم هشدار دهنده‌ای است چرا که میانگین کشوری برای یکصد هزار نفر، ۶۸۴ نفر است که در استان ۸۵۵ نفر بوده و زنگ خطری برای استان است.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تعداد مصدومین حوادث رانندگی در رتبه هفتم کشور قرار داریم گفت: میانگین کشوری ۴۱۷ نفر و استان ۳۹۴ نفر است که در رتبه ۲۳ بازای یکصد هزار نفر جمعیت قرار داریم.
وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال، ۱۳ هزار نفر مصدوم حوادث رانندگی داشتیم که به پزشکی قانونی مراجعه کردند و افزایش ۳ درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.
صمدی راد در ادامه، پدیده نامبارک تصادفات ساختگی به دلیل گردش مالی بالای این حوزه را یادآور شد و ابراز داشت: در این تصادفات ساختگی، افراد بی‌بضاعت را فریب داده و آنها را مصدوم می‌کنند که پس از دریافت دیه، درصدی را به مصدوم داده و اغلب مبلغ دریافتی دیه را باند تصادفات ساختگی به جیب می‌زنند.
وی با بیان اینکه توانسته‌ایم طیفی از این افراد را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنیم تصریح کرد: این پدیده شوم در دنیا دامن گیر است چراکه مجتمع امور بیمه‌ای اروپا اعلام می‌کند که ۳۰ درصد پرداختی‌های بیمه مربوط به حوادث ساختگی است ولی دلیل محکمی برای رد این دیه‌ها ندارند.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه متاسفانه در ایران موضوع تصادفات ساختگی حرفه‌ای‌تر می‌شود، ادامه داد: مصدویت‌ها، ساختگی ولی واقعی است چراکه شکستگی‌ها جدی است ولی در تصادف نشکسته و در خارج از تصادف شکانده و یک تصادف ساختگی ایجاد کرده‌اند.
وی با بیان اینکه چند باند تصادفات ساختگی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، گفت: برخی افراد به صورت کشوری کار می‌کنند و وقتی احساس می‌کنند لو رفته‌اند در استان‌های دیگری فعالیت می‌کنند.
صمدی راد با اشاره به اینکه برخی از مردم ممکن است در دام این افراد بیافتند ابراز داشت: مواردی داشتیم که فرد دندان‌هایش را شکسته بودند، ولی نتوانستند دیه بگیرند که در این زمینه مصدومین بدبخت می‌شوند و استفاده را سران باند می‌برند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز