روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 4
  • 567
  • 721
  • 1,335,489
شناسایی ۱۰ محله حاشیه‌ای آسیب‌پذیر در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت: در استان ۱۰ محله حاشیه‌ای آسیب‌پذیر شناسایی شده ‌که ۲ مورد آن در مرند و باقی در تبریز قرار دارند.
سرهنگ الیاس گل‌محمدزاده اظهار کرد: یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد عدالت اجتماعی بوده و از ابتدای انقلاب گام‌های مهمی در همین زمینه برداشته شده است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد و حضور مردم در حاشیه شهرها گاهی موجب آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
ما از سال ۹۵ به موضوع آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی ورود کردیم و با تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت کشور و سپاه انجام شد، قرار شد به‌صورت جدی برای کاهش مشکلات این بخش همکاری شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی افزود: بعد از شروع کار و مشخص شدن محلات موردنظر، شناسایی مشکلات آن‌ها در دستور قرار گرفت و در طرحی که برای حل آن‌ها تنظیم شده است، نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌ها هستیم.
گل محمدزاده تصریح کرد: مثلاً برخی مشکلات به کمیتۀ امداد یا سازمان بهزیستی برمی‌گردد و آن‌ها می‌توانند کمک زیادی در این زمینه‌ها انجام دهند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا درباره مشکلات موجود در مناطق حاشیه‌ای شهرها اظهار کرد: اعتیاد و فروش مواد مخدر، وجود فضاهای نامناسب، کمبود امکانات تفریحی، ورزشی، کتابخانه و امکانات بهداشتی، وجود خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست در اثر فقر، رواج فرقه‌ها و جریان‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب، نبود شبکه فاضلاب، مشکل انشعاب گاز و آب، گرفتاری دانش‌آموزان به اعتیاد،خودکشی، عدم صدور سند برای خانه‌ها، کمبود روحانی در این محلات، آسفالت نامناسب معابر و خیابان‌ها در اثر ناهماهنگی دستگاه‌ها، افزایش طلاق و کاهش ازدواج اساسی‌ترین مشکلات این مناطق به شمار می‌روند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز