روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 81
  • 899
  • 1,048,498
شناسایی ۲۰ هزار میلیاردتومان پرونده‌ فرار مالیاتی

پیش‌بینی درآمد 142 هزار میلیاردی از طریق گمرک و مالیات

محمدقاسم پناهی در مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بودجه کل کشور امسال نزدیک به یازده میلیون و ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است که از این بودجه ۸۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی و ۴۴۴ هزار میلیارد تومان بوجه عمومی است.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: از بودجه عمومی، ۳۸۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی است که دولت باید با آن خودش را اداره کند، البته ۲۱۶ هزار میلیارد تومان از درآمد دولت ،۱۰۷ هزار میلیارد تومان واحدهای سرمایه‌ای و ۶۳ هزار میلیارد تومان نیز دارایی مالیاتی و اوراق مشارکت است.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: ۱۴۲ هزار میلیارد تومان درآمد دولت از طریق مالیات و گمرک است که پیش بینی شده ۱۰۲ هزار میلیارد تومان از طریق مالیات و ۳۰ هزار میلیارد تومان از طریق گمرک تامین شود.
محمدقاسم پناهی ادامه داد: در استان‌ها نزدیک به نود درصد درآمد باید از طریق مالیات تامین شود که از ۲۷۰۰ میلیارد تومان بودجه استانی باید بیش از دو هزار و دویست میلیارد تومان آن از طریق مالیات تامین گردد.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به آغاز جنگ اقتصادی آمریکا با ایران عنوان کرد: آمریکا می‌خواهد از طریق جنگ اقتصادی مردم را ناراضی کند بنابراین برای اداره کشور باید با یکدیگر همکاری کنیم.
وی توضیح داد: در خصوص کسبه جزء سیاست سازمان مالیاتی کاملا بر اساس خود اظهاری است و امسال در مجموع، دو میلیون و پانصد هزار مشاغل و یک میلیون و هفتصد هزار حساب خودرو دریافت کردیم که تمام حساب‌های خودرو و یک میلیون و سیصد هزار مشاغل را بدون ورود به پرونده، قطعی کرده‌ایم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه برای وصول فرارهای مالیاتی در تلاش هستیم، گفت: در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا کسری‌های مالیاتی را با فرارهای مالیاتی تامین کنیم و اخیرا نیز بیست هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی را شناسایی کرده و به سراغشان رفته‌ایم.
محمدقاسم پناهی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مودیان مالیاتی باید از طریق سیستم با سازمان مالیاتی در ارتباط باشند، اذعان داشت: امسال نیز نزدیک به ۹۹ درصد مودیان از طریق سامانه مالیاتشان را پرداخت کرده یا در آستانه پرداخت هستند.
پناهی با بیان اینکه ۳۳ درصد درآمد مالیاتی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود، تصریح کرد: سازمان مالیاتی سال گذشته در استان آذربایجان‌شرقی ۴۳۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری و دهیاری استان واریز کرده و در شش ماهه اول امسال نیز ۲۷۱ میلیارد تومان واریز به حساب آنها داشته‌ایم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه خاطرنشان ساخت: اشخاصی که مالیات فصلی‌شان را پرداخت نکرده‌اند اگر اطلاعتشان را در نظام مالیاتی وارد کنند حداکثر مساعدت را در بحث جریمه دریافت خواهند کرد.
این مقام مسئول در پایان سخنان خود یادآور شد: چیزی نزدیک به ۹۷ درصد از درآمد دولت که از طرق مالیات پیشبینی شده بود محقق شده و امسال هم امیدوارم آن چیزی که مجلس و دولت پیشبینی کرده‌اند به نقطه مطلوب برسیم. اگرچه در شش ماهه اول وضعیت مطلوبی را در بحث مالیاتی شاهد نبودیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز