روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 202
  • 1,001
  • 1,358,359
شناسایی ۴۸ محله هدف برای ساماندهی حاشیه‌نشینی در تبریز

پورمهدی گفت: در رابطه با در اختیار گذاشتن زمین‌های بلا استفاده دولتی برای ساخت مسکن این کار باید ابتدا از خود راه و شهرسازی شروع شده و دیگر سازمانها از آن تبعیت کنند.
محمدصادق پورمهدی در جلسه مشترک شورای مسکن استان و ستاد بازآفرینی شهری پایدار که پیش از ظهر امروز در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد اظهار داشت: در ستاد باز آفرینی شهری پایدار ساخت مسکن برای بافت فرسوده در استان ما جرقه زده شد تا شهرداری تسهیلات در اختیارانبوه‌سازان قرار دهد و مسکن ساخته و جابجایی حاشیه‌نشینی صورت بگیرد.
وی ادامه داد: خوشحالیم که این سیاست کشوری شده است؛ خوشبختانه سیاست‌های تشویقی مانند وام با بهره شش درصد برای زوج‌های جوان جهت خرید مسکن و جهت جابجایی از این بافت‌ها صورت گرفته است.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به تسهیلات فراهم شده برای انبوه‌سازان جهت ساخت مسکن بافت حاشیه‌نشینی عنوان کرد: انبوه‌سازان با توجه به تسهیلات و پروانه‌هایی که از شهرداری دریافت می‌کنند، اقدام به ساخت خانه خواهند کرد و اگر واحدهایی نیز به فروش نرسد توسط دولت خریداری خواهد شد.
پورمهدی با انتقاد از ساخت مسکن مهر در خارج از شهرها ابراز داشت: به جای ساخت مسکن مهر در خارج از شهرها، این اتفاق باید در داخل شهر صورت بگیرد زیرا زمین‌های خالی دولتی و ظرفیت این کار وجود دارد.
وی تصریح کرد: باید مساله بازآفرینی شهری پایدار در شورای شهر شهرستان‌ها مطرح شده و دستگاه‌های استان نیز در این خصوص توجیه گردند؛ همانطور که این مساله به خوبی در شورای شهر تبریز جا افتاده است.
پورمهدی با انتقاد از عدم واگذاری بیست واحد مسکن مهر مربوط به ناشنوایان تاکید کرد: برخی ناهماهنگی ها مابین ادارات باعث لنگ ماندن کارها شده و دود این ناهماهنگی‌ها به چشم مردم می‌رود.
همچنین در این جلسه توحید اخلاقی با بیان شناسایی برخی محله‌های هدف در شهرستان‌ها و شهر تبریز جهت بازآفرینی خاطر نشان ساخت: ۹ محله در شهرستان‌ها و ۴۸ محله در تبریز برای بازآفرینی پنج ساله هدف‌گذاری شده‌اند که باید محل احداث مسکن جدید جهت جابجایی آنها شناسایی شود؛ زیرا اکنون
دیگر اراضی ملی وجود ندارد و باید از اراضی دولتی خالی برای این کار استفاده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز