روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 680
  • 852
  • 1,331,920
شهرتی فر: حجم بالای مباحث آموزشی مدارس مطابق نیازهای روز نیست

فرماندار تبریز با انتقاد از محتوای کتب درسی و حجم بالای مباحث آموزشی که مطابق نیازهای روز نیستند، گفت: ساعات درسی مدارس به گونه‌ای هست که برای اندیشه و تفکر و مباحث پرورشی وقت مناسبی باقی نمی‌گذارد.
رحیم شهرتی‌فر در همایش بزرگداشت روز امور تربیتی و هفته تعلیم و تربیت در خسروشاه با اشاره اولویت داشتن پرورش به آموزش در تمام کشورهای پیشرفته اظهار داشت: پرورش یعنی تقویت ویژگی‌های مثبت فردی و شخصیتی افراد؛ هر چقدر این امر در سنین پایین‌تر آغاز شود میزان اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط در کودکان بالاتر خواهد رفت.
وی ادامه داد: آموزش روش صحیح فکر کردن یکی از وظایف اصلی مربیان پرورشی است، چرا که بر مبنای تفکر صحیح است که استدلال درست و تصمیم درست حاصل می‌شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز تفاوت سطح تبعیت‌پذیری کودکان در دوره‌های دبستان و متوسطه اول را این گونه توصیف کرد که کودکان زمانی که متوجه می‌شوند الگوهای اولیه یعنی پدر و مادر و الگوهای ثانویه که از اجتماع انتخاب می‌شوند، رفتاری متفاوت با گفته‌های خود دارند، نوعی حس بی‌اعتمادی در کودک ایجاد می‌شود که می‌تواند موجب عدم پیروی آنان از الگوها شود.
فرماندار تبریز با انتقاد از محتوای کتب درسی و حجم بالای مباحث آموزشی که مطابق نیازهای روز نیستند، افزود: ساعات درسی مدارس به گونه‌ای هست که برای اندیشه و تفکر و مباحث پرورشی وقت مناسبی باقی نمی‌گذارد و معلمان پرورشی برای رفع این نقیصه باید برای انتخاب الگوی مناسب رفتاری، تفکر در مورد هرآنچه می‌شنوند، تربیت شخصیت مستقل و غیر وابسته و مسائل مرتبط با تقویت اعتماد به نفس کودکان خط مشی و مسیر درست ترسیم کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز