روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,019
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,231
شهرداران جدید برنامه پنج ساله برای مدیریت شهرها تدوین کنند

فرماندار اسکو گفت: شهرداران ایلخچی، اسکو و سهند در بدو خدمت خود با تدوین برنامه پنج ساله و عملیاتی کردن آن بتواند از آسیب‌های جدی به شهر جلوگیری کنند.
مرتضی محمدزاده در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید ایلخچی اظهار کرد: برای مدیریت شهری، شهردار باید سه ویژگی تجربه، شناخت و تعصب را دارا باشد، تا بتواند در کار خود موفق باشد که این سه شاخصه در شهردار جدید با توجه به پست‌های حساسی که در استانداری برعهده داشته می‌تواند برای شهر مفید باشد.
وی افزود: از آنجایی که شهر ایلخچی برای استان یک نقطه قوت دربخش کشاورزی و اقتصاد محسوب شده و ویترین استان است، نیاز دارد برای پیشرفت و توسعه آن همه دستگاه‌ها همکاری کنند.
فرماندار شهرستان اسکو عدم وجود برنامه‌های مدون در شهرداری‌ها را یک آفت عنوان کرد و گفت: نابسامانی و عدم وجود برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در شهرداری‌ها یک آفت بسیار خطرناکی است که بایستی شهرداران در بدو خدمت خود با تدوین برنامه پنج ساله و عملیاتی کردن آن بتواند از آسیب‌های جدی به شهر جلوگیری کنند.
محمدزاده خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر گفت: اگر طالب توسعه و پیشرفت شهر خود هستید به وظایف قانونی خود عمل کرده و نظارت قوی داشته باشید و عرصه را برای شهردار باز کنید و اجازه بدهید هرچه در توان دارد در میدان عمل آن را نشان دهد.
وی عدم نظارت دقیق شوراها و آسیب‌های آن را برشمرد و تصریح کرد: یکی از آسیب‌های جدی که گریبان گیر شوراهای اسلامی می‌شود عدم نظارت دقیق بر اجرای پروژه‌های عمرانی است که می‌بایستی این نظارت‌ها بصورت قوی و بر اساس قانون پیش برود و شهردار هم مکلف است طبق برنامه‌های تدوین شده و بودجه مصوب شهرداری حرکت کند.
فرماندار اسکو، فرهنگ و رفتار مردم را در پیشرفت شهر تاثیرگذار دانست و خاطر نشان کرد: ایلخچی شهری توسعه یافته و مردمی با فرهنگ است که با رفتارهای بسیار خوب اجتماعی برای همه ثابت شده که در پیشرفت امورات شهر نقش به سزائی داشته، که این مردم نظم و نظافت و ایجاد فضای سبز را برای خود تکلیف می‌دانند و این یک سنت حسنه است که باید قدر آنرا بدانیم.
پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات چند ساله یوسف نجمی،ایرج شقاقی به عنوان بیست و نهمین شهردار ایلخچی منصوب ومعرفی شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز