روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 289
  • 965
  • 1,043,866
شهرداران سهم نیم درصد کتابخانه‌ها را پرداخت کنند

علیار راستگو فرماندار تبریز در نشست مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تبریز، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی جامعه اظهار داشت: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به منابع علمی در بخش‌های مختلف ایجاد کتابخانه‌های عمومی بسیار موثر است.
وی افزود: باید با آماده‌سازی زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب در شهرها شرایطی ایجاد شود تا مردم جامعه مخصوصا جوانان میل و رغبت بیشتری برای کتابخوانی پیدا کنند.
فرماندار تبریز در ادامه با اشاره به اجرای طرح کتاب تلفنی در تبریز برای اولین بار در کشور، گفت: با توجه به شرایط ترافیکی در شهرها اجرای چنین طرح‌هایی برای تسهیل دسترسی مردم به منابع کتابخانه‌ها بسیار مناسب بوده و باید توسعه پیدا کند.
علیار راستگو فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: در زمینه اجرای هرچه بهتر این طرح از شهرداری‌های مناطق شهرستان تبریز خواستاریم تا همکاری‌های لازم را در ین خصوص با انجمن کتابخانه های عمومی داشته باشند.
راستگو در ادامه با اشاره به موضوع سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، اضافه کرد: تامین این نیم درصدی از درآمد شهرداری‌ها بر اساس قانون برای توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی مشخص شده و شهرداران مناطق باید به این موضوع عمل کنند.
حمیدرضا عقابی هم با اشاره به راه‌اندازی طرح کتاب تلفنی در شهرستان تبریز، اظهار داشت: این طرح به‌صورت پایلوت در شهر باسمنج اجرا و مورد استقبال مردم قرار گرفت، با توجه به این موضوع قرار بر این شده تا این طرح به‌صورت رسمی در تبریز اجرا شود.
وی افزود: برای راه‌اندازی این طرح با شهرداری‌های مناطق برای فراهم کردن امکانات مذاکراتی انجام‌شده که در حال حاضر تنها یک منطقه برای ارائه امکانات و اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اضافه کرد: پس از اجرای این طرح اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از طریق تلفن کتاب موردنظر خود را از کتابخانه سفارش داده و پس از مطالعه نیز از همان طریق برگردانند که این موضوع به‌صورت رایگان و از طریق پیک موتوری انجام خواهد شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خاطرنشان کرد: این طرح برای اولین بار در کشور در تبریز اجرا می‌شود و در رابطه با انتخاب پایتخت کتاب ایران می‌تواند مؤثر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز