روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 455
  • 746
  • 1,351,211
شهرداری نقش مهمی در ارتقا فرهنگ عمومی دارد

شهردار تبریز گفت: شهرداری با ۲۴ فرهنگسرای فعالی که در سطح شهر دارد نقش مهمی در ارتقا فرهنگ عمومی و شهروندی بر عهده دارد.
به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در برنامه تلویزیونی مطالبه با بیان اینکه برای موفقیت شهرداری دو کار باید انجام دهیم گفت: بازگرداندن اعتماد عمومی به شهرداری و مدیریت هزینه ها دو اقدام مهمی است که برای موفقیت هر مجموعه ای مانند شهرداری باید انجام گیرد.
او با اشاره به اینکه هر دو این اقدامات نیازمند فرهنگ سازی در سطح جامعه و در مجموعه شهرداری است اظهار داشت: شهرداری تبریز در حوزه فرهنگ و فرهنگ سازی اقدامات مهم و تاثیرگذاری انجام داده و انجام می دهد.
شهین باهر ادامه داد: شهرداری تبریز در سطح شهر ۲۴ فرهنگسرای فعال دارد که در این حوزه فعال هستند.
او با بیان اینکه در کتابخانه های شهرداری تبریز بیش از ۱۴ هزار نفر عضویت دارند اظهار داشت: در فرهنگسراهای شهرداری تبریز را بیش از ۱۱ هزار نفر قرآن آموز در حال تعلیم هستند.
شهردار تبریز برنامه های متعدد فرهنگی فرهنگسراهای این شهر را اقدامی موثر در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: تلاش داریم در فرهنگسراهای شهرداری محیطی جذاب و با نشاط برای شهروندان در تمام مناطق ایجاد کنیم.
شهردار تبریز برگزاری ورزش همگانی و صبحگاحی در تمام پارک های شهر تبریز را از دیگر اقدامات اجتماعی این نهاد اعلام کرد و گفت: به عنوان نمونه تنها در مجموعه فرهنگسرای الغدیر بیش از ۱۵۷ هزار نفر از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند.
شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش به تدوین ۲۴ عنوان کتاب برای مقاطع تحصیلی دبستان و دبیرستان اشاره کرد و تصریح کرد: در تدوین این کتاب ها از متخصصین حوزه آموزش، در وزارت آموزش و پرورش استفاده شده است.
او با بیان اینکه به هیچ یک از ما آموزش شهرنشینی نداده اند گفت: هدف اصلی این کتاب ها آموزش شهرنشینی و قواعد آن به کودکان و نوجوانان است تا اهمیت فضای سبز، رفتار با دیگران و رفتارهای شهروندی را آموزش ببینند.
شهین باهر خاطرنشان کرد: این مجموعه آموزش ها در ۸۱ مدرسه به صورت پایلوت انجام یافته و نتایج مثبتی داشته است و امسال برای اولین بار به طور منسجم در سطح کشور این کار را در تبریز اجرا خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز