روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 475
  • 753
  • 1,437,377
شهردار تبریز: آموزش، اساس توسعه شهرها

شهردار کلانشهر تبریز آموزش را اساس توسعه شهرها دانست و از تدوین و انتشار ۲۶ کتاب در حوزه آموزش و فرهنگ شهروندی از سوی شهرداری تبریز برای دانش آموزان و مدرسین خبر داد.
به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی و امور اجتماعی اظهار کرد: توسعه شهرها تنها با آموزش صحیح میسر می شود.
وی ادامه داد: شهرداری تبریز با همکاری دستگاه های مربوطه، سعی می کند آموزش شهروندی را از مدارس شروع کند و در این راستا در حال حاضر ۲۶ کتاب برای مدرسین و دانش آموزان در حوزه آموزش های شهروندی از سوی شهرداری تبریز تدوین و منتشر می شود که چنین اتفاق منسجمی برای اولین بار در کشور صورت می گیرد.
شهردار کلان شهر تبریز توضیح داد: هرچند ما خودمان با تجربه و تمرین مهارت های شهروندی را کسب کرده ایم اما امروز باید سعی کنیم برای دانش آموزان، مهارت های شهروندی را به صورتی جدی آموزش بدهیم تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.
وی در ادامه تشریح کرد: چندین سال است که در جوامع توسعه یافته آموزش با بازی اتفاق می افتد و این آموزش به مراتب از آموزش با کتاب و دفتر، ماندگارتر است.
وی تاکید کرد: باید سعی کنیم موضوعات دینی و اعتقادی را نیز با موضوعات اجتماعی ترکیب کنیم و این از سن نوجوانی و جوانی باید انجام شود.
هم چنین شهردار در جلسه هم اندیشی با مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی بر آگاه سازی عموم شهروندان در خصوص بحران آب تاکید شد.
در این دیدار که در دفتر مدیرعامل سازمان آب منطقه ای برگزار شد، یوسف غفارزاده مدیرعامل سازمان آب منطقه ای از تلاش این مجموعه برای رفع مشکلات آب مورد نیاز شهر تبریز خبر داد و اظهار داشت: مسئله آب یک موضوع عمومی است و همه باید برای برطرف شدن نگرانی های مردم در این خصوص اقدام کنند.
او در ادامه به برنامه های این سازمان برای تامین آب شهر تبریز اشاره کرد و گفت: از مجموعه شهرداری می خواهیم با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارد در مورد آگاه سازی شهروندان در خصوص بحران آب آگاه سازی لازم را انجام دهد.
در ادامه این جلسه شهردار تبریز، مجموعه آب منطقه ای را یکی از سازمان های دارای پتانسیل علمی و اجرایی بالا نامید و تاکید کرد: شهرداری تبریز برای صرفه جویی در مصرف آب برنامه های زیادی را انجام داده است. او تکمیل شبکه آبیاری، کاهش آبیاری با تانکر را از مهمترین اقدامات مجموعه برای کنترل مصرف آب دانست و گفت: در شهرداری کمیته ای به نام کمیته آب شکل گرفته تا اقدامات لازم برای کنترل مصرف آب را در شهرداری انجام دهد.
شهین باهر از آمادگی شهرداری برای استفاده از امکانات مجموعه برای آگاه سازی مردم در خصوص بحران آب خبر داد و افزود: مجموعه روابط عمومی در ماه های گرم سال در تبلیغات محیطی این اقدام را انجام می دهد و تلاش خواهیم کرد این روند در تمام سال ادامه پیدا کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز