روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
شهردار سردرود: تحقق ۸۳ درصدی بودجه شهرداری سردرود در سال ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری سردرود مهندس یعقوب فتح اله زاده سردرودی با اعلام اینکه بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۶ مبلغ صد و سی و هفت میلیارد ریال بود که بیش از یازده میلیارد و پانصد میلیون ریال آن نزدیک به(۱۱۵/۱۸۳/۰۰۰/۰۰۰ریال) آن از محل درآمدهای عمومی شهرداری و مساعدت‌های دولتی وصول شده است.
وی افزود مبلغ ۵۴/۵۴۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال از محل مساعدت‌های دولتی و ۶۰/۶۴۲/۰۰۰/۰۰۰ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری سردرود جذب و وصول شده است.
لازم به ذکر است که درآمد شهرداری از محل درآمدهای عمومی و مساعدت‌های دولتی در نیمه دوم سال ۷۱/۹۵۲/۰۰۰/۰۰۰ریال و در نیمه اول سال نیز ۴۳/۲۳۱/۰۰۰/۰۰۰ریال می باشد.
مهندس فتح اله زاده سردرودی با بیان اینکه درباب هزینه ها نیز طی سال گذشته ۷۰/۳۳۲/۰۰۰/۰۰۰ریال صرف هزینه های اداری و شهری شده است که مبلغ ۱۸/۵۹۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به آسفالت معابر اصلی و فرعی و لکه گیری پرداخت شده و مبلغ ۳۴/۹۲۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال نیز صرف پروژه های عمرانی شامل تملک اراضی و املاک ٬احداث فضای سبز٬احداث ساختمان آتش نشانی٬دفع آب های سطحی٬آبشار پارک مره خونی و …شده است.
وی با اشاره به آمدهای عمومی شهرداری افزود: عمدتا از ردیف صدور پروانه ساختمانی٬عوارض و جرایم ماده صد ٬عوارض نوسازی و کسب و پیشه حاصل می شود که متاسفانه آنچنانکه بایسته و شایسته است توفیقی حاصل نشده که انتظار می رود تمامی شهروندان سردرودی با پرداخت بدهی خود به شهر و شهرداری نقش خود را در توسعه عمرانی و زیبایی شهرشان ایفا نمایند.لذا با این نگرش در سال ۹۶ فقط ۵۱ فقره پروانه ساختمانی صادر شده و ۲۳۱ فقره نیز پرونده ماده صد تشکیل یافته که متاسفانه ۱۱۹ مورد آن رای تخریب و ۱۱۲ مورد آن رای ابقا و جریمه دارند که این امر بازهم کمک چندانی به حل مشکل شهروندان و جذب درآمد برای شهرداری نمیکند.
شهردار سردرود با اشاره به اینکه شواهد موجود حاکی از آن است در نیمه دوم سال ۹۶ با تلاش مضاعف تک تک کارکنان شهرداری و نیز ارشادات و راهنمایی های شورای اسلامی محترم شاهد وصول میزان بیشتری از مطالبات راکد شهرداری از بدهکاران بودیم که با مدیریت و انضباط مالی نه تنها مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و حقوق و مزایای کارکنان نیز (بخصوص اسفندماه که ماهی در هزینه برای شهرداری از باب پرداخت حقوق و مزایا و عیدی می باشد) بموقع پرداخت شده و نیز قسمتی درآمد در حساب شهرداری ذخیره کرده تا انشالله در تملک مغازه های ورودی خیابان القلندیس و قسمتی از خیابان امام خمینی(ره) پرداخت و هزینه شود.
در آخر ایشان ضمن تقدیر و تشکر دوباره از اعضای محترم شورای اسلامی و کارکنان ستادی و عملیاتی شهرداری و نیز شهروندانی که با حس وظیفه شناسی برای شهرشان در تمامی مواقع در کنار ما بودند ٬ امیدوارم در طول سال ۹۷ هم که سالی سخت از نظر مالی و اقتصادی برای کشور و شهرمان خواهد بود ما را در تمامی زمینه ها همراهی و یاری نمایند و شرمنده شهروندان فهیم سردرودی نباشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز