روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
شهردار مراغه: بصیرت‌افزایی و ولایت‌پذیری نیاز امروز جامعه و مهمترین درسی است که از مکتب عاشورای حسینی می‌توان آموخت

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه مهندس احمدی شهردار مراغه با حضور در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) و در گفتگو با خبرنگاران فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به تمامی رهپویان صدیق طریق آن حضرت تسلیت گفت.
وی گفت: محرم آغاز فصل دلدادگی و روزهای بزرگی است که سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در صحرای کربلا با نثار خون خود درخت دین را احیا نمود تا این حقیقت همیشه جاودان درسی برای تمام تاریخ شود .
وی بیان کرد: واقعه تاریخ‌ساز عاشورا حاصل انقلابی است که وجود مقدس امام حسین(ع) ایجاد کردند و پایداری، مقاومت، ایمان و اعتقاد و محبتی که به خداوند تبارک و تعالی داشتند موجب شد که واقعه عاشورا با هدف احیای سنت جدشان حضرت محمد(ص) و امربه معروف و نهی از منکر با همه عظمت و بزرگی آن رقم بخورد .
شهردار مراغه برترین هدف قیام عاشورا را ترویج فرهنگ اسلام دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) قیام کردند تا دین خدا و فرهنگ ناب محمدی توسعه و ترویج یابد؛ لذا حفظ اهداف اباعبدالله حسین(ع) و درس گرفتن از مکتب عاشور وظیفه‌ای است که بر دوش عاشقان و محبان اهل بیت(ع) نهاده شده است .
مهندس احمدی با اشاره به ابعاد مدیریتی و نگاه ویژه به واقعه کربلا گفت: یکی از مسایل مبتلابه ما این است که ما کم تر از زاویه مدیریتی به حماسه عاشورا نگاه کرده ایم.
وی تصریح کرد تردیدی نیست اگر رفتار عالی و خردمندانه امام حسین علیه السلام و یاران حضرت به ویژه حضرت زینب سلام الله علیها نبود این حماسه با این همه ابعاد شگفت انگیز شکل نمی گرفت.
ایشان با تاکید برالگوبرداری از فضایل اخلاقی سالارشهیدان گفت:امام حسین(ع) به عنوان انسان کامل در زمینه اخلاق بهترین اسوه و الگوی ما هستند. مطالعه اخلاق نیک، رفتار ستوده و معاشرت‌های دلنشین آن حضرت با انسان‌های زمان خود، آموزه‌های عالی دینی، اجتماعی و فردی را برای هر انسان آزاده‌ای به ارمغان می‌آورد.
شهردار احمدی با اشاره به هدف مقدس قیام امام حسین(ع) در کربلا که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ اسلام بود، اظهار می‌کند که امام حسین(ع) در کربلا شهید شدند ولی جنبه‌های گوناگون رفتار امام حسین(ع) و اصحاب و یارانشان به ما درس دینداری می‌دهد.
وی گفت: امروز هر یک از مسلمانان باید جلوی منکرات جامعه خویش ایستادگی کنند، چرا که منکرات و رفتارهای منفی اجتماعی بر اجتماع اثر می‌گذارد و نباید بی‌تفاوت باشیم تا جامعه با شتاب بیشتری به سمت سلامت حرکت کند.
ایشان در خاتمه به ادای دین و انجام وظیفه شهرداری مراغه در ایام محرم اشاره کرد و گفت:جهت تسهیل در خدمت رسانی به عزاداران حسینی ستادی با عنوان استتقبال از محرم در شهرداری مراغه تشکیل شد که تا کنون اقدامات قابل توجهی داشته است.
وی به حضور سه شیفته و بیست و چهار ساعته پاکبانان سازمان خدمات شهری شهرداری اشاره کرد گفت: اکیپ سازمان خدمات شهری جهت تنظیف شهر در ایام محرم در سه شیفت و بصورت بیست و چهار ساعته مشغول تنظیف شهر و خدمت رسانی به شهروندان و عزاداران حسینی میباشد.
شهردار مراغه آذین بندی میادین و بلوارهای سطح شهر را یکی دیگر از اقدامات و وظایف ستاد استقبال از محرم دانست و گفت: با فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حوزه زیباسازی شهرداری مراغه طبق روال سالهای گذشته و با توجه به اهداف ستاد استقبال از محرم به آذین بندی میادین و بلوارهای سطح شهر متناسب با موضوع محرم پرداخته است که جلوه و نماد خاصی به شهر مذهبی و حسینی مراغه داده است.
مهندس احمدی با تقدیر از اقدامات واحد آسفالت شهرداری مراغه در راستای اهداف ستاد استقبال از محرم گفت: واحد آسفالت شهرداری مراغه با اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم مسیرهای تردد هیات های حسینی نسبت به مناسب سازی و ارائه خدمت به عزاداران عزیز اقدامات قابل تقدیری انجام داده است.
شهردار مراغه با اشاره به فعالیت های سازمان خدمات شهری و تعامل با هییت های حسینی به توزیع رایگان کسیه های زباله در مساجد و هییت های عزاداری توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: از تمامی عزداران و هییت های حسینی که بصورت خود جوش در جمع آوری زباله و تنظیف شهر با شهرداری همکاری میکنند تقدیر و تشکر میکنیم.
همچنین نصب بنر و پارچه های مختص ماه محرم با محتوای آیینی و مذهبی توسط سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مراغه بر روری خودروهای حمل و نقل عمومی و تعیین مسیر جایگزین و اتخاذ تدابیر فنی و ترافیکی در مسرهای هئیت های عزاداری با هدف روان سازی ترافیک یکی دیگر از اقداماتی بود که شهردار احمدی به آن اشاره کرد.
مهندس احمدی در خاتمه با اشاره به برگزاری نمایشگاه (عکس محرم) توسط حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری مراغه به نقش مهم فرهنگ سازی و انتقال ارزشها به نسل های بعدی تاکید کرد.
وی، پاکسازی مسیر عبور هیئت ها، آماده سازی و پاکسازی سطح شهر و تکایای مهم، لکه گیری آسفالت، جمع آوری ضایعات و نخاله های ساختمانی موجود در مسیر هیئت های مذهبی، هرس درختان خیابان های های اصلی و پرتردد، شست و شوی جوی های آب، آذین بندی سطح شهر و برگزاری نمایشگاه عکس محرم را از جمله اقدامات شهرداری مراغه در ایام محرم عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز